Від жаху застигли лани біля Крут

Дата: 29.01.2018 20:22

29 січня в Клинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів   відбулись героїко-патріотичні читання «Від жаху застигли лани біля Крут», присвячені сотій річниці  вшанування честі і героїзму української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році.

На заході лунали поетичні рядки відомих поетів, присвячені героїчному подвигу українських юнаків.

Ведучими  були учні 8та 9 класів Одукалець Уляна, Козак Владислав, Нищенко Валерія, Повх Дар’я.

Допомогли присутнім поринути в атмосферу тих років юні декламатори поезій, учні 7 класу, Бандура Анастасія, Боднар Олександра, Катеренюк Юлія, Якубишена Ірина.

Одукалець Альона , учениця 9 класу, прочитала поезію Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».

Про матір, яка виряджала сина під Крути, а потім шукала його голівоньку серед вбитих співали  працівники будинку культури Горобець Володимир  Володимирович, Клімова Оксана Степанівна та учениця 9 класу Одукалець Альона.

Перегляд відео  дав змогу провести паралелі між боєм під Крутами і сьогоднішніми подіями в Україні, коли і зараз відстоюється право на єдину незалежну рідну країну - Україну.

І на завершення заходу вчитель історії Панасюк Наталія Леонідівна  звернула увагу  всіх присутніх на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.