29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Дата: 28.10.2023 16:57

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. У результаті його клітини гинуть, спричиняючи незворотні процеси в організмі людини.

Симптоми інсульту є досить очевидними — зберігай картинку, аби не розгубитися у потрібний момент. Якщо ти помітив хоча б один з цих проявів, негайно викликай екстрену допомогу за номером 103 та чітко поясни симптоми й стан людини, котрій потрібна допомога.
При інсульті дорогоцінна кожна хвилина. Знай: надважливо надати спеціалізовану допомогу у межах 4-х годин після появи перших ознак інсульту. Що скоріше вона буде надана, то менша ймовірність ускладнень та смерті.

Як допомогти до приїзду лікаря?

• Заспокой постраждалого і поясни, що допомога близько.
  • Поклади пацієнта максимально зручно (рекомендовано підвищене положення голови до 30 градусів), а також забезпеч йому вільне дихання, розстібнувши тугий комірець сорочки.
  • Постійно наглядай за постраждалим до приїзду медиків.
  • У разі погіршення стану повторно виклич екстрену медичну допомогу.
  • За можливості зафіксуй час появи ознак інсульту.

Пам’ятай! Постраждалому не можна давати їсти та пити.

Щоб запобігти інсульту, дуже важливо контролювати наявні захворювання серцево-судинної системи, особливо артеріальну гіпертензію та діабет. Також важливо контролювати рівень холестерину в крові. Ну й, звісно, відмовитися від куріння та алкоголю і вести здоровий спосіб життя.

Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Стань на варті свого серця — захисти його від інсульту!

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Завідувач Городоцьким відділенням ДУ  «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України» О. Л. Попович