Зірки на варті серця: фізична активність

Дата: 26.10.2023 13:13

А що буде, якщо недостатньо рухатися? Відповідь — послабиться сила скорочень серця та знизиться тонус судин, що може стати причиною хвороб серця. Малорухливий спосіб життя також часто призводить до ожиріння — а це додаткове навантаження на серцево-судинну систему.

Натомість під час фізичних навантажень покращується кровообіг та зменшується ризик утворення згустків крові у судинах.
Блогери Даша Євтух та Саша Глазов знають: рух — це життя. А життя — це здорове серце!
Головне правило Даші й Саші — щонайменше 30 хвилин фізичної активності щодня. А за змоги — ще більше. І це не так складно — адже більше руху можна додати до своїх звичних справ:

• Щоранку роби швидку руханку, аби твій організм швидше прокинувся.
  • Якщо довго працюєш сидячи, щогодини розминайся чи виходь прогулятися..
  • Використовуй сходи, а не ліфт. Так, навіть на 10-й поверх і вище.
  • Намагайся не використовувати громадський транспорт, а замість нього більше ходи пішки або їзди на велосипеді.
  • Борись зі стресом правильно — плавай, бігай, грай у футбол, стрибай, танцюй.

І зважай: фізична активність — це не лише спорт. Навіть помірні навантаження тренують серце та судини.
Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Стань на варті свого серця — додай більше руху до життя!
Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Завідувач Городоцьким відділенням ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України» О. Л. Попович