З Днем Європи!
Сьогодні Європейський Союз та інші країни святкують День Європи – свято миру, єдності, торжества демократичних цінностей на європейському континенті, яке разом з гімном, прапором, єдиною валютою є офіційним символом ЄС. 9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман проголосив ініціативу об’єднання європейських країн в “наднаціональну спільноту”. День проголошення Декларації Шумана сьогодні вважається офіційним днем народження ЄС.
Сьогодні ми особливо гостро відчуваємо нашу єдність з Європою, нашу причетність до спільного творення майбутнього в єдиній європейській родині. Українці платять страшну ціну за свій європейський вибір, захищаючи всю Європу від російського фашизму. Україна подала заявку для вступу до ЄС і вже найближчим часом очікує на надання статусу країни-кандидата. Ми щодня доводимо, Україна - це Європа! Тому День Європи – це також і наше свято! Цей день нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця. І ми – члени європейської спільноти відзначаємо цей день – спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. День Європи є ще однією чудовою нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація.
Разом ми переможемо!