До уваги платників єдиного податку першої та другої груп!

Дата: 19.01.2023 11:53

Головне управління ДПІ у Хмельницькій області (Городоцька ДПІ) нагадує, що 20 січня завершується термін сплати авансового внеску єдиного податку за січень 2023 року. У 2023 році суми таких авансових внесків складають (щомісячно):

268,40 грн. – для платників єдиного податку першої групи;

670,00 грн. – для платників єдиного податку другої групи.

Протягом календарного року суми авансового внеску не змінюються, тобто діють до 31.12.2023 року.

Водночас зазначаємо, що згідно з п.293.7 ст.293 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більше як однієї сільської, селищної, міської ради або об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений Кодексом для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Отже, якщо платник єдиного податку Сатанівської мтг здійснює господарську діяльність за межами громади, сума щомісячного авансового внеску єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, складає:

268,40 грн. -   для платників єдиного податку першої групи;

1340,00 грн. – для платників єдиного податку другої групи.

Інформація про здійснення діяльності за межами територіальної громади подається платником самостійно в Заяві про застосування спрощеної системи оподаткування шляхом заповнення п.6 «Місце провадження діяльності», яку фізичні особи – підприємці можуть подати з використанням приватної частини «Електронного кабінету платника» за посиланням cabinet.tax.gov.ua.

В «Електронному кабінеті платника», також, наявна інформація про перерахування платежів до бюджету.