Аудитори Хмельниччини за 2022 рік забезпечили відшкодування 25,7 млн грн втрат фінансових і матеріальних ресурсів

Дата: 09.01.2023 15:33

За результатами проведення 481 заходу державного фінансового контролю впродовж січня – грудня поточного року Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час моніторингу закупівель встановлено порушень законодавства у сфері закупівель на суму понад 5,7 млрд грн, проведеними ревізіями та перевірками закупівель задокументовано втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 149 млн грн, з них незаконних витрат майже 111 млн грн.

Правоохоронним органам передано матеріали 33 контрольних заходів, за якими розпочато 19 досудових розслідувань, а також вручено 8 особам повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Ініційовано пред’явлення 13 позовів перед органами прокуратури та об’єктами контролю.

Операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, виявлено на суму майже 46 млн грн.

До об’єктів контролю, у яких виявлено порушення, застосовано 5 фінансових санкцій та складено протоколи про адміністративні правопорушення на 22 посадові особи.

Незаконних витрат відшкодовано понад 16,7 млн грн із загальної суми відшкодованих втрат 25,7 млн грн за усіма заходами державного фінансового контролю з початку року.

Проведеними 4 державними фінансовими аудитами виявлено фактів неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат, на загальну суму понад 413 млн грн.

Економічний ефект від реалізації 14 пропозицій за результатами проведених державних фінансових аудитів сягнув 36,6 млн грн. Окрім того, відшкодовано понад 10 млн грн втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, ще 6,5 млн грн таких втрат державними аудиторами попереджено.

У рамках відкритих кримінальних проваджень за зверненнями правоохоронних органів аудиторами як спеціалістами надано 95 консультацій та виявлено факти порушень, що призвели до втрат понад 67,5 млн грн, внаслідок чого 17 особам вручено повідомлення про підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

Довідково. У Державній аудиторській службі України та її міжрегіональних територіальних органах (офісі та його управлінні) діє телефон «гарячої лінії» щодня відповідно до режиму роботи Держаудитслужби.

Про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна можна повідомляти за номерами:

(044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України;

(032) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Про вчинки працівників органів Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами:

(044) 485-17-62 – Державна аудиторська служба України;

(032) 260-31-70 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 65-81-22 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Розклад роботи Держаудитслужби:

початок роботи – о 8 годині;

перерва на обід – з 12 години до 12 години 45 хвилин;

закінчення робочого дня – о  17 годині з понеділка по четвер(о 15 годині  45 хвилин у п’ятницю).

Пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області