Ботулізм - небезпека, що приховується у домашній консервації!

Дата: 26.05.2022 14:00

Фото без описуВ умовах війни значна частина людей має обмежений доступ до продуктів харчування гарантованої якості. До складу гуманітарної допомоги часто входять продукти домашнього виготовлення, зокрема і домашня консервація.

Городоцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області закликає з обережністю вживати консерви домашнього виготовлення, які у разі недотримання технології приготування, можуть стати причиною розвитку ботулізму.

З метою недопущення захворювання на ботулізм рекомендуємо:

• відмовитись від вживання продукції як домашнього, так і промислового виробництва, якщо банка або інша ємність має ознаки порушеної герметичності, деформована або роздута;
  • не вживати в’ялену, копчену, солону та консервовану рибу домашнього виготовлення;
  • не вживати продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості та дотриманні правил зберігання та/або транспортування;
  • не купувати консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук та на стихійних ринках.

Звертаємо увагу, що ботулізм не можна визначити за кольором або смаком. Мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти, а виділяє сильнодіючий токсин. Збудник розмножується в середовищі, де немає доступу кисню.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати! Будь-яка хвороба не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей!