За результатами розгляду позову прокуратури підлягають поверненню землі вартістю 12 млн грн

Дата: 24.01.2022 10:33

За позовом Волочиської окружної прокуратури господарським судом Хмельницької області визнано недійсним договір про використання аграрним підприємством земельних ділянок.

Так, у 2020 році між державним закладом освіти та сільськогосподарським підприємством укладено договір про спільний обробіток земельних ділянок державної власності, які розташовані на території Сатанівської ОТГ.  Вартість даних земельних ділянок становить майже 12 млн грн.

З огляду на умови даного договору вказані земельні ділянки фактично використовувались даним підприємством для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (вирощування, оброблення, збирання та реалізації сільськогосподарської продукції з метою отримання прибутку).

Отже, у суді прокуратурою доведено, що заклад освіти передав землі без відповідних погоджень та повноважень, а за укладеним договором сторони фактично приховали оренду землі.

Таким чином,  за рішенням суду земельні ділянки підлягають звільненню та поверненню закладу освіти.

Волочиська окружна прокуратура