За вчинення розбійного нападу чоловік може провести за гратами до 7 років позбавлення волі

Дата: 10.01.2022 13:48

За процесуального керівництва прокурорів Волочиської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт щодо жителя Сатанівської ОТГ по обвинуваченню у вчиненні розбійного нападу.

Подія сталася у вересні 2021 року в с. Покрівка Сатанівської ОТГ Хмельницького району.

Як встановлено слідством, 15 вересня 2021 року близько 05 години раніше неодноразово судимий чоловік, який вже відбував покарання у місцях позбавлення волі, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, прийшов у будинку своєї бабусі та розпочав із нею суперечку. В ході словесної суперечки, чоловік, з метою власного збагачення, вирішив заволодіти майном потерпілої. Чоловіка не зупинило, що він вчиняє злочин відносно рідної бабусі, яка є особою похилого віку і за станом здоров’я не могла чинити йому жодного опору. Взявши дерев’яну палицю, він напав на потерпілу, вирвав із її рук мобільний телефон та умисно наніс потерпілій численні удари вказаною палицею, руками та ногами по голові, тулубу та інших частинах тіла, заподіявши тілесні ушкодження, що спричинили розлад здоров’я.

Умисні дії чоловіка кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КК України, тобто напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прокурор Волочиської окружної прокуратури Алла ТУРАНСЬКА