Стягнення шкоди за порушення вимог земельного законодавства

Дата: 29.06.2021 15:55

Прокуратурою активно вживаються заходи представницького характеру щодо стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Встановлено, що житель Городоцької ОТГ на земельній ділянці в супереч Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону земель» зняв ґрунтовий покрив (родючий шар ґрунту), побудував гідротехнічну споруду (дамбу) та облаштував водний об’єкт (ставок).

За результатами проведеної ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області перевірки зазначеному громадянинові нараховано шкоду у розмірі 16,8 тис.  грн.

Реагуючи на виявлені порушення та з метою стягнення коштів за порушення вимог земельного законодавства прокуратурою 24.12.2020 до Городоцького районного суду пред’явлено позовну заяву про стягнення з зазначеного громадянина шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу в сумі 16,8 тис.  грн.

Рішенням Городоцького районного суду від 18.05.2021, яке набрало законної сили 24.06.2021 позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі та ухвалено стягнути на користь бюджету Городоцької міської ради зазначену шкоду.

Виконувач обов’язків заступника керівника Волочиської окружної прокуратури Віталій Прокопчук