Населені пункти Хоптинецького старостинського округу отримали офіційну символіку

Дата: 28.04.2021 21:32

Сьогодні, 28 квітня, відбулось засідання п'ятої сесії Сатанівської селищної ради восьмого скликання, на якому одноголосним рішенням 20 присутніх депутатів було затверджено офіційну символіку 8 населених пунктів Хоптинецького старостинського округу. Таким чином свій герб та штандарт мають усі населені пункти Сатанівської територіальної громади.

Рішенням Сатанівської селищної ради №4/5-2021 від 28 квітня 2021 року затверджено наступну офіційну символіку:

с. Андріївка

Автор: Войталюк Петро Броніславович, Богатов Костянтин Михайлович, Напиткін Валерій Михайлович.

Пояснення символіки:

Косий («андріївський) хрест – символ назви села. Золоте сонце – символ Поділля, трипільські візерунки – символ трипільського поселення, що існувало в цій місцевості, дзвін у мурованій частині – знак костьолу, що існує в селі.

с. Веселець

Пояснення символіки:

Голова оленя – частина герба Сатанова; півмісяць і зірка – частина герба Сенявських. Риби – символ великої кількості ставків.

с. Вигнанка

Пояснення символіки:

Лебідь – символ великої кількості цих птахів на ставах біля села, а також символ родини Залевських, що були власниками села. Риби – символ великої кількості ставків.

с. Журавлинці

Пояснення символіки:

Журавлі – символ назви села, сонце – символ Поділля, рало – символ землеробства.

с. Куманів

Автор: Войталюк Петро Броніславович, Дячок Микола Миколайович, Напиткін Валерій Михайлович.

Пояснення символіки:

Куманець - символ назви села; гори - символ місцевості, фонтани означають велику кількість мінеральних джерел.

с. Ліпибоки

Пояснення символіки:

Герб означає легенду про походження назви села вздовж дороги, по обидва боки від якої росли липи.

с. Хоптинці

Пояснення символіки:

Золоте сонце – символ Поділля, коси – натяк на назву села (косити хопту).

хутір Підлісний Веселець

Пояснення символіки:

Голова оленя – частина герба Сатанова; півмісяць і зірка – частина герба Сенявських. Листя і жолуді – символ назви села.