До уваги абонентів КП "Сатанівське": інформація щодо послуг з вивозу та захоронення твердих побутових відходів (сміття)

Дата: 03.09.2020 08:23

Звертаємо Вашу увагу на те, що комунальне підприємство «Сатанівське» не здійснює вивіз будівельного сміття, трави, дерев, гілля тощо, оскільки предметом договору між мешканцями і  комунальним підприємством є  вивезення  твердих побутових відходів, а це відходи, що утворюються в процесі життєдіяльності людини в житлових та нежитлових будинках і не використовуються за місцем їх утворення.

Вивезення великогабаритних і ремонтних відходів не є предметом договору на вивіз сміття.

Забороняється зберігати в контейнерах і на контейнерних майданчиках:

• будівельне сміття;
  • великогабаритні відходи (наприклад, зламана побутова техніка, меблі, автошини тощо);
  • небезпечні відходи (акумулятори, батарейки тощо);
  • листя, гілки;
  • медичні відходи (наприклад, шприци).

КП «Сатанівське» повідомляє, що забезпечення вивозу вищевказаних видів сміття покладається безпосередньо на громадян після звернення до комунального підприємства та оплати даної послуги (послуга з перероблення та захоронення відходів).  Захоронення відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Звалювання сміття дозволяється тільки на території полігонів. Перевезення побутових відходів здійснюється спеціально обладнаними транспортними засобами, що перебувають у користуванні комунального підприємства.

Якщо необхідно вивезти гілки чи листя, будівельне або інше сміття,  ви можете заключити договір з КП «Сатанівське» для подальшого вивезення.

Згідно із Правилами благоустрою населених пунктів території об’єднаної територіальної громади Сатанівської селищної ради до обов’язків громадян належить:

• обов’язкове укладання договорів зі спеціалізованими підприємствами на вивіз побутових відходів.

Крім того, забороняється:

• захаращувати території сипучими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, листям, травою, гіллям тощо;
  • вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, листя у не відведених для цього місцях та влаштовувати звалища.

Благоустрій прибудинкової та присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію.

Хочемо подякувати  небайдужим громадянам за зауваження на нашу адресу, що спонукає наш колектив до покращення співпраці з мешканцями.

Звертаємося до жителів Сатанівської ОТГ не засмічувати територію населених пунктів, прибудинкову територію, а також територію біля контейнерів, не загромаджувати контейнери великогабаритними відходами, а про факти порушень просимо негайно повідомляти КП «Сатанівське», що тимчасово знаходиться за адресою: смт Сатанів, вул. Бузкова 135Ж (приміщення Сатанівської селищної ради, кабінет на першому поверсі).

Пам’ятаймо, що держава починається з її громадян.

З повагою,

Т.в.о. директора ПРУС О. П.