До уваги платників єдиного соціального внеску!

Дата: 26.08.2020 08:10

Фото без описуВолочиське управління ГУ ДПС у Хмельницькій області (Городоцька ДПІ) інформує платників єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) про те, що 31.08.2020 року завершується термін подання заяви до органу податкової служби про списання суми заборгованості по ЄСВ з врахуванням наступного.

З 03.06.2020 набрав чинності Закон України від 13 травня 2020 року №592-XII “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників (далі – Закон №592), пунктом 5 якого розділ VIII “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон №2464) доповнено пунктом 915 такого змісту:

“915. Підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному цим Законом, несплачені станом на день набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників” з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників”, а також штрафи та пеня, нараховані  на ці суми недоїмки, у разі  якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб, та умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників”:

а) платниками, зазначеними у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону за період з     1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до цього Закону не підлягають поверненню.

Більш детальну інформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників Городоцької ДПІ Волочиського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області за номерами телефонів: 3-24-97, 3-24-60.

Наталія Хорошова – начальник ДПІ Городоцької державної податкової інспекції Волочиського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області