Сатанівський замок увійшов до 100 культурних об’єктів України, які планується оновити

Дата: 30.07.2020 13:58

Наступного року другою частиною Програми Президент України «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики.

П’ятнадцять пам’яток архітектури Хмельниччини, що потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт планується включити до державної Програми. Хмельниччина за кількістю пам’яток в першій п’ятірці областей.

Попередній перелік пам’яток архітектури Хмельниччини, які планується включити до державної Програми:

• Садиба Сангушків у місті Ізяславі (складові: Палац, Дворик з аркадами, Місток, Костьол місіонерів, XVІI-XVІІI ст.).
  • Замок (Скарбниця) у місті Ізяславі (уточнене датування XVІ ст. – поч. ХІХ ст.).
  • Кафедральний костьол (Костел Іоанна Хрестителя) у місті Ізяславі, XVІ ст.
  • Церква-фортеця у селі Сутківці Ярмолинецького району (XV–XVI ст. (уточнене датування ХІІІ ст. – друга половина XVIII ст.)).
  • Замок XІV-XVII ст. у селі Сутківці Ярмолинецького району.
  • Замок XV-XVІІI ст. у смт Сатанів Городоцького району.
  • Замок XVI ст. у селі Жванець Кам’янець-Подільського району.
  • Садиба Патона у с. Хребтіїв Новоушицького району, XVIІІ ст. – перша половина ХІХ ст.
  • Вежа-каплиця аріанська (соцініанська) у селі Тихомель Білогірського району.
  • Флігель палацу у смт Антоніни Красилівського району.
  • Комплекс споруд замку (руїни) у селі Чорнокозинці Кам’янець-Подільського району, друга половина XV-XVI ст.
  • Комплекс споруд замку (руїни) у селі Панівці Кам’янець-Подільського району середина XV-XVI ст.,1770 р.
  • Комплекс споруд Польської брами 15-16 ст. на вул. Руська, 2б. Пам’ятка архітектури національного значення, охор. №727.
  • Руська брама з баштами та укріпленнями, 15-18 ст., на вул. Руська, 93.
  • Кушнірська башта 16 ст. на вул. Старопоштоштовий узвіз, 1.

Відновлення пам’яток забезпечить збереження та популяризація історико-культурних пам’яток, сталий розвиток внутрішньобласного туризму, створить додаткові можливості в економічному та соціальному вимірах для Сатанівської ОТГ. Результатами чого буде створення нових туристичних продуктів та маршрутів, розвитку різних видів туризму (подієвий, фестивальний, історико-культурний, зелений, активний), підвищено рівень історичної обізнаності громадян, підвищено рівень доходів населення, збільшено чисельність зайнятості населення, організовано дозвілля мешканців та гостей регіону.

Джерела:

Урядовий кур’єр «Велике будівництво» 2.0 покликане відродити історичні об’єкти»

Поділля News «До програми «Велике будівництво» пропонують включити 15 пам’яток архітектури Хмельниччини»

Сайт «Є» «Півтора десятка пам’яток архітектури Хмельниччини можуть відновити за державний кошт»

А також на шпальтах районної газети Городоцький вісник №30 від 24 липня 2020 року.