До уваги депутатів Сатанівської селищної ради

Дата: 07.07.2020 09:58

Всеукраїнська асоціація громад звертається з пропозицією приєднатися до спільного звернення сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад до Президента України, Голови Верховної Ради та народних депутатів із закликом зупинити партизацію місцевих виборів:

Звернення ініційоване Правлінням Всеукраїнської асоціації громад сьогодні, 4 липня 2020 року.

У Зверненні йдеться про неприпустимість запровадження партійної виборчої системи на рівні сільських/селищних рад та рад малих міст з кількістю виборців менше 50000.
Викладено переконливі аргументи щодо того, що партизація місцевих виборів не відповідає європейським принципам і може призвести до втрати здобутків децентралізаційної реформи.

Сформульовано вимогу:

• встановити межу для партійної виборчої системи в місцеві органи представницької влади в 50000 виборців - це дозволить зберегти мажоритарну систему для всіх громад, утворених на базі сіл, селищ та малих міст
  • не повертати партійну виборчу систему для районних та обласних рад, які покликані відстоювати спільні інтереси громад.

Звернення відкрите для підтримки для всіх асоціацій органів місцевого самоврядування (як всеукраїнських, так і місцевих), для інших громадських об’єднань.

Правління ВАГ закликає приєднатися до Звернення УСІХ сільських, селищних, міських голів, голів районних та обласних рад - незалежно від членства у тих чи інших асоціаціях!