До уваги платників податків!

Дата: 15.04.2020 11:32

Відповідно до Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» граничний термін сплати єдиного соціального внеску для фізичних осіб – підприємців (за себе), членів фермерських господарств та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за січень-березень поточного року завершується 19.04.2020 року.

Пунктом 2 Закону України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до Розділу VIII «Прикінцеві  та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який доповнено пунктами 9-10-9-12, та які якими передбачають, що за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування (далі – єдиний внесок) лише за себе:

-фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

-особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

-члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Також, тимчасово штрафні санкції з єдиного внеску не застосовуватимуться за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня, з 1 квітня по 30 квітня  та з 1 по 31 травня 2020 року (з врахуванням змін, внесених Законом України № 540-IX від 30.03.2020 року):

• несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів.

Протягом періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована за ці періоди пеня підлягає списанню (з врахуванням змін, внесених Законом України № 540-IX від 30.03.2020 року).

Разом з тим, на даний час, змінами, внесеними до Податкового кодексу України, не передбачено звільнення від сплати єдиного податку суб’єктами господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Н. В. Хорошова, начальник ДПІ Городоцької державної податкової інспекції Волочиського ГУ ДПС у Хмельницькій області