Переймаємо досвід кращих практик організації системи соціального захисту та надання соціальних послуг

Дата: 07.06.2019 16:39

Розпочався навчальний візит представників 8 ОТГ в Сумську область (Березівську ОТГ) з метою вивчення їх системи соціального захисту. Від Сатанівської ОТГ участь приймає Шелега Світлана Михайлівна. Текст взято з Facebook-сторінки "Partnership for Every Child / Кожній дитині"

Представники 8 ОТГ з різних регонів України прибули до Глухова для вивчення кращих практик організації системи соціального захисту та надання соціальних послуг Березівської ОТГ Сумської області.
Дводенний навчальний візит для керівників громад відбувається за темою «Організація системи управління у сфері соціального захисту та організація надання соціальних послуг людям похилого віку сільських/селищних ОТГ».
Протягом двох днів учасники, серед яких представники управління громад, відділів соціального захисту та охорони здоров’я, служби у справах дітей, центрів надання соціальних послуг, фахівці соціальної роботи, будуть знайомитися з досвідом впровадження моделі інтегрованих послуг в Березівській ОТГ Сумської області.
Проект створений, щоб навчити громади розвивати соціальні послуги і підтримати вразливі категорії населення.
Проект "Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг" впроваджується Партнерством "Кожній дитині" за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Учасники захоплені ініціативністю керівників громади. Особливо їх вразила енергійність та рішучість старостів громади. Адже вони готові і ремонт зробити, і інших організувати, і інструменти знайти.
Учасники зазначили, що успіх громади напряму залежить від кадрів.
Головне - не боятися робити і знаходити шляхи співпраці, тоді все вдасться!

Другий день для учасників навчального візиту почався активно!
Відвідали центр культури і дозвілля Березівської ОТГ.
Завдяки проекту #ГромадаДляЛюдини окрема зала в центрі виділена для створення молодіжного простору. Ініціатори - сама молодь, яка готова впроваджувати свої ідеї. В центрі планується як і культурна організація дозвілля молоді (перегляди фільмів, дискусії), так і соціальна складова - проведення тренінгів і майстер-класів для одиноких мам, а також уроки відповідального батьківства.
Далі поспілкувалися з Іриною - фахівцем соціальної роботи. Ірина живе своєю роботою - постійно на зв’язку з батьками та дітьми, знає підхід до кожного. Як зауважила сама Ірина, свій номер телефону вона обов’язково залишає дітям. Адже вже були випадки, коли їй телефонувала дитина і казала, що в батьків конфлікт.
Завдяки відповідальній роботі соціального працівника та співпраці з відділом освіти - робота приносить результати. За минулий рік в громаді жодного позову щодо позбавлення батьківських прав.

Оригінальні посилання: