«Аутизм у дітей: проблеми комплексної допомоги»

Дата: 30.12.2018 19:20

20 грудня 2018 року відбувся обласний семінар «Аутизм у дітей: проблеми комплексної допомоги», у якому взяла участь вчитель – логопед Клинівської ЗОШ І – ІІІ ступенів  Кузьмова Тетяна Михайлівна. Учасники семінару ознайомились з науково – методичним забезпеченням та механізмами  практичної роботи з дітьми з обмеженими освітніми можливостями в закладах дошкільної, загальної середньої  та спеціальної освіти.

Тетяна Михайлівна підвищила рівень професійної компетентності у роботі з дітьми з розладами аутичного спектру. Оскільки семінар був практичного спрямування,  то учителі – логопеди  мали можливість поділитись досвідом роботи щодо удосконалення існуючих та впровадження нових форм і методів корекційної роботи з дітьми аутичного спектру.

Відкрив семінар своїм виступом Берека Віктор Євгенович, ректор Хмельницького ОІППО, доктор педагогічних наук, професор, після чого проаналізувала професійну підготовку педагогів закладів  загальної, середньої та спеціальної освіти щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами Грицюк Нінель Григорівна, методист колекційної педагогіки та спеціальної освіти науково – методичного центру дошкільної освіти, початкової та спеціальної освіти Хмельницького ОІППО. А потім перейшли до практичної частини де було розглянуто наступні питання , що хвилювали учасників семінару. А саме:

1. Особливості навчання дітей з аутизмом в умовах спеціального закладу;
  2. Види реабілітаційних послуг для дітей з аутизмом;
  3. Використання інноваційних технологій у роботі з дітьми з розладами аутичного спектру;
  4. Виховання особливої дитини в сімї;
  5. Проблеми взаємодії батьків і дітей з аутичними проявами;
  6. Синдром Аспергера?! Виклик і цілеспрямовані кроки освітнього сприймання. Саме цією проблемою поділилась Гурніцька Олена Володимирівна, голова Хмельницької громадської організації батьків дітей - аутистів «Я можу».