Зареєструвати шлюб, народження дитини, інших актів цивільного стану стане легше для українців за кордоном

Дата: 06.02.2023 15:05

Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів цивільного стану, поновлювати й анульовувати їх.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Кабміну 24 січня 2023 року. Це рішення набуде чинності через 10 днів після його опублікування.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.

Так, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.

Закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру, будуть визначені Міністерством закордонних справ.