Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Сільський зелений туризм

Дата: 01.06.2024 14:46
Кількість переглядів: 1166

Фото без опису

На сучасному етапі розвитку туризму в нашій державі активного розвитку набуває сільський зелений  туризм. Цей вид діяльності пов'язаний з організацією відпочинку туристів у сільській місцевості, їх перебуванням у будинку сільського господаря й використанням природних і культурних ресурсів місцевості.

Сільський зелений туризм - корисний як для відпочиваючих, так і для господарів - селян, сільських громад, регіонів і держави в цілому, сприяє розвитку багатьох пов'язаних з ним галузей економіки. Його розвиток також сприятиме збереженню селянства як носія української ідентичності, культури і духовності, це додаткові можливості для популяризації української культури, поширення знань та інформації про історичні, природні, етнографічні особливості України, що заслуговує на всіляку підтримку з боку держави.

Центральною фігурою в організації відпочинку на селі є сільська родина, яка веде особисте селянське господарство в селі та здійснює надання послуг у сфері сільського туризму — забезпечує туристів житлом, харчуванням, знайомить із місцевими визначними місцями, культурою і традиціями даного регіону.

У законодавстві України сільський зелений туризм розглядається як одна із послуг, що може надаватися в рамках господарської діяльності особистих селянських господарств. За Законом України "Про особисте селянське господарство" від 15 травня 2003 року, відзначається, що це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають. Члени особистого селянського господарства здійснюють діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог цього Закону  та законів України. Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

Особи, які ведуть особисте сімейне господарство і надають послуги у сфері сільського зеленого туризму не підлягають державній реєстрації як фізичні особи-підприємці, а також не зобов'язані створювати юридичні особи. Таке правове регулювання туристичної діяльності у цих господарствах є визначальним для вирішення питання щодо оподаткування одержаних доходів, надання кредитів, пенсійного забезпечення і соціального страхування.

Сільський зелений туризм відкриває нові можливості: городяни їдуть у села, щоб пожити зовсім іншим життям. Краса сільських пейзажів, близькість річок, озер, лісів, гір, відсутність стресів та метушні, здорове харчування добре впливають на людину, зміцнюють її і духовно, і фізично. Це є однією з переваг зеленого туризму.  На території Хмельницької області та в нашій громаді зокрема, такий вид туризму можливо розглядати як один із перспективних напрямів збільшення надходжень до бюджетів сільських домогосподарств. Розвиток даної галузі туризму сприятиме розвитку традицій, культури регіону, мистецтва, народних промислів і разом з природно рекреаційним чинником надасть нашому регіону привабливості для відпочиваючих, як з України так і з - за кордону. Іноземців приваблюватиме етнокультура села, а жителі урбанізованих українських міст, поряд з ознайомленням з давніми традиціями власного народу, отримають можливість відчути особливість сільського життя. Поряд з цим сільське населення громади отримає реальні доходи від таких видів діяльності: облаштування туристичних маршрутів, облаштування й експлуатація стоянок для туристів, робота гідом чи екскурсоводом, транспортне обслуговування туристів, єгерська діяльність (полювання, аматорське та спортивне рибальство), кулінарні послуги, народні промисли, виробництво та реалізація туристам екологічно чистих продуктів харчування, реалізація туристам ягід та грибів.

Зелений туризм на даний час являється одним з перспективних напрямків розвитку нашого  регіону, саме він може допомогти невеликим селам і селищам стати більш економічно привабливими, адже саме вони притягують своєю самобутністю, колоритністю і значним потенціалом рекреаційних ресурсів.

Зелений туризм – це не просто вікенд на лоні природи, далеко від міської суєти. Це надзвичайно пізнавальний спосіб відпочинку. Для тих, хто хоче глибше пізнати наш край, а відтак і себе! Зелений туризм – це не стільки життя на лоні природи, скільки занурення в місцеву історію, правдиві звичаї та сільський побут. Зелений туризм в нашій громаді тільки починає розвиватися. Маємо надію, що високий попит серед гостей і добрий потенціал краю сприятимуть становленню сільського зеленого туризму в Сатанівській громаді.

Оксана ГУМЕНЮК, начальник відділу економіки, інвестицій, енергоменеджменту та туризму Сатанівської селищної ради

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь