Третя неділя травня - День пам'яті жертв політичних репресій
День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, день вшанування пам’яті жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності.
Ця дата є болісною і скорботною для нашого народу, адже в pоки масових репресій і Великого терору людські втрати в країні, за різними даними, становили щонайменше 4,4 мільйонів осіб. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.
Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.
Нинішній кремльовський режим також вчиняє злочини проти людства аналогічно діям колишньої радянської влади на території нашої країни. Рашисти застосовують репресивні методи, що поєднують найганебніші практики сталінського та нацистського режимів.
Ми згадуємо минуле, ми говоримо про злочини росії сьогодні, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому і завжди будемо пам’ятати про ті жорстокі часи та про людей, які пережили страшні роки репресій і диктатури, аби відстоювати та розбудовувати демократичну державу, де кожен громадянин почуватиме себе гідно і вільно.
Вічна слава і вічна пам’ять жертвам політичних репресій!