Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Захист майнових прав дітей: обов’язки батьків і законних представників

Дата: 13.03.2025 10:13
Кількість переглядів: 92

Фото без опису

У наш час, питання захисту прав та законних інтересів дітей залишається актуальним. Дитина має право на захист від такого втручання або посягання.

Згідно Сімейного Кодексу України захист житлових та майнових прав дітей покладається на батьків або законних представників дітей (прийомних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників).

Відповідно до статті 177 Сімейного кодексу України батьки або законні представники дітей управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження.

Батьки або законні представники дітей зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах.

Дозвіл органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається в разі гарантування збереження її права на житло.

В процесі управління майном дітей батьки або законні представники дітей вчиняють різного роду правочини, об'єктом яких виступає майно малолітніх.

Відповідно до норм чинного законодавства, правочини такого роду поділені на такі основні види:

1) правочини, які батьки або законні представники дітей мають право вчиняти вільно;

2) правочини, які батьки або законні представники дітей мають право вчиняти з дозволу органу опіки та піклування (укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договорів щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; видача письмових зобов'язань від імені дитини; відмова від майнових прав дитини (ч. 2 ст. 177 СК України); зобов'язання від імені дитини порукою (ч. 3 ст. 17 ЗУ "Про охорону дитинства");

3) правочини, які батьки або законні представники дітей взагалі не мають права вчиняти з майном дитини (здійснення дарування від імені дитини (ч. 2 ст. 720 ЦК України).

Вільно батьки або законні представники дітей можуть вчиняти правочини, щодо яких законом не передбачені спеціальні правила, правочини, укладення яких не пов'язується з необхідністю одержання дозволу органу опіки та піклування (продаж дитячих речей індивідуального користування, які вже не задовольняють потреби дитини, використання доходу від майна дитини на купівлю продуктів, одягу тощо).

Найбільш важливе значення мають договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку або квартири, що належить дитині на праві власності або набуття дитиною право власності на житло (прийняття у дар, купівля житла на ім’я дитини).

Такі правочини з майном малолітньої дитини батьки або законні представники дітей вчиняють лише з дозволу органу опіки та піклування.

У разі необхідності отримання дозволу органу опіки та піклування Сатанівської селищної ради, звертайтеся до відділу «Служба у справах дітей» Сатанівської селищної ради за  адресою:  селище Сатанів  вул.  Івана Мазепи, буд.5.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь