Небезпека стихійної торгівлі
Питання несанкціонованої (стихійної) торгівлі продуктами харчування, в тому числі м’ясної та молочної продукції, на території Городоцької та Сатанівської територіальних громад, стає ще більш актуальним. Така торгівля являється незаконною та небезпечною для здоров’я населення: торгові місця не обладнані торговими прилавками, всі харчові продукти продаються в антисанітарних умовах, вони невідомого походження, ніким не перевіряються, на них відсутні будь-які документи про безпечність та якість. Не дивлячись на постійні роз’яснення, проблема торгівлі на проїжджих, пішохідних частинах чи просто на землі залишається.
Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.
Для припинення розгортання осередків стихійної торгівлі спеціалісти Хмельницького районного управління Держпродспоживслужби м.Городок, звертаємося до всіх громадян із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі!
Виникненню стихійної торгівлі сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й те, що громадяни не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків.
Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:
1. Якість продуктів ніхто не перевіряє.
2. Харчі продаються прямо з асфальту. Придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання.
3. На стихійних ринках немає торгових місць, що є негігієнічним та виглядає неетично.
4. Продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших інстанцій. В разі отруєння продуктами потерпілому не буде до кого пред’явити претензію.
Необхідно не забувати про ще одну проблему, яку несе в собі стихійна торгівля – це небезпека розповсюдження африканської чуми свиней, яка останнім часом реєструється в сусідніх областях. Адже м’ясна продукція, яка реалізується на стихійних ринках знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю, і купуючи м’ясо невідомого походження, яке можливо вивезене спритними ділками з неблагополучних по африканській чумі пунктів, несвідомі громадяни будуть лише сприяти її розповсюдженні по області.
Перед тим як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім в інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження медиків, що купівля продуктів на землі – великий ризик!
Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках де проводиться контроль якості продукції. Такі місця є – це спеціально облаштовані продовольчі ринки, на яких працюють усі відповідні служби, які перевіряють продукцію, починаючи з м’яса та риби, а закінчуючи крупами та фруктами. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача.
Держпродспоживслужба в м. Городок