Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Пережити спеку: корисні поради для здоров'я

Дата: 08.07.2024 13:44
Кількість переглядів: 152

Фото без описуЩоб мінімізувати небажані наслідки високої температури повітря для Вашого здоров’я, спеціалісти Хмельницького районного управління (Городок) управління Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області  рекомендують:

  • уникайте перебування на відкритому просторі у найспекотніші години – з 12.00 до 16.00. Проте, якщо це неможливо, уникайте прямих сонячних променів. На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем. Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим та бажано світлих тонів;
  • намагайтеся звести до мінімуму перебування в громадському транспорті, спека й задуха у замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення й непритомність;
  • застосовуйте сонцезахисні пристрої на вікнах (жалюзі, штори світлих тонів);
  • найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення;
  • застосовуйте (за можливістю) мобільні, стаціонарні кондиціонери та звичайні електричні вентилятори;
  • у приміщенні з кондиціонером уникайте переохолодження організму, не знижуйте температуру повітря нижче 22 ºС. Якщо в приміщенні немає кондиціонера, то повітря можна трохи охолодити, використовуючи ємність із водою, яку ставлять перед вентилятором. Вода під дією теплого повітря інтенсивно випаровується, охолоджуючи таким чином приміщення на 2-3 градуси. Не забувайте робити вологе прибирання.
  • обережно плануйте спортивні активності. Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. Фізичні навантаження у рази збільшують теплообмін, що може призвести до зневоднення організму. Обов'язково пийте багато води, робіть більше перерв, ніж зазвичай, щоб не створювати додаткового стресу для організму.
  • з метою попередження перегріву організму, періодично, особливо після повернення до приміщення, необхідно користуватися душем. Радимо відпочивати біля води, частіше ополіскувати руки та обличчя.
  • під час відпочинку на пляжі рекомендуємо перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі – ранкові та вечірні години.
  • пийте багато рідини, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Найкраще обирати чисту воду – натомість уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин. Крім того, уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка.
  • ніколи не залишайте немовлят, дітей або домашніх тварин у припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами. Коли залишаєте авто, переконайтеся, що усі вийшли.
  • у спеку зберігається високий ризик підхопити й “літні” кишкові інфекції.  Найбільш  уразливі діти, але і дорослих ця зараза може не оминути. При підвищеній температурі бактерії посилено розмножуються, живильним середовищем для них можуть бути фрукти, кисломолочні продукти та інше. Заразитися ентеровірусною інфекцією можна при купанні у водоймах, якщо вода заковтується або потрапляє в ніс. Адже вода в водоймах рідко буває хорошої якості. А ентеровірус влітку “на підйомі” і добре зберігається у відкритих водоймах. Проявляються такого роду інфекції у вигляді головного болю, підвищення температури, проблем з кишківником. У випадку підозри на вірусну інфекцію, звертайтесь до лікаря. Самолікування небезпечне для здоров’я!

Бережіть себе та своє здоров’я!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь