📌Людина з інвалідністю може звернутися до вас по допомогу. Що робити?
Буває так, що після прохання про допомогу звучить відмова. Часто це зовсім не про байдужість. А про розгубленість, незнання та відсутність досвіду в таких ситуаціях.
Кілька коротких порад, як правильно діяти, якщо вас просять про допомогу ⤵️
🟢 Обов’язково уточніть, яка допомога потрібна людині. Задайте питання «що саме мені треба робити». Чітко слідуйте інструкціям.
🟢 Розраховуйте свої сили, якщо вас просять про фізичну допомогу. Не впевнені, що впораєтеся? Зверніться із проханням до інших людей та за потреби залишайтеся поряд.
🟢 Не чіпайте допоміжні засоби пересування (крісла колісні, милиці і т. ін.) не спитавши у людини дозволу.
🟢 Не поспішайте — поспіх не помічник у цій ситуації. Якщо вам потрібен час (наприклад, щоб поставити важку сумку чи договорити по телефону), скажіть про це людині.
❗️ Помічайте ситуації навколо себе. Пропустити людину вперед у черзі, поступитися місцем у транспорті — це теж допомога.
❗️❗️ Не будьте наполегливими, якщо ви самі запропонували допомогу і у відповідь отримали відмову. Ви можете побажати гарного дня чи просто посміхнутися й піти у своїх справах. Ніколи не допомагайте людині проти її волі, так ви можете заподіяти шкоди.
❌ Якщо людина попросила про допомогу, це не значить, що ви маєте давати їй милостиню та жаліти «складну долю». Зберігайте людську гідність та спілкуйтесь коректно, на рівних.