Зверніть увагу. Грип птиці

Дата: 13.02.2024 13:23

Останнім часом в Україні почастішали випадки захворювання птиці на грип, тому зважаючи на напружену епізоотичну ситуацію в країні щодо високопатогенного грипу птиці, з метою вжиття профілактичних заходів та проведення роз’яснювальної роботи серед населення громади спеціалісти Городоцького підрозділу Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформують:

Пташиний грип — масове захворювання диких птахі та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині.  Хвороба має серйозні наслідки для суспільства в усьому світі.

Оскільки основним резервуаром для високо патогенних вірусів грипу служать перелітні птахи, які можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт, то спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються підчас сезонних міграцій пернатих – навесні і восени.

Головною ознакою грипозної інфекції у птиці є ентерит, тобто пронос. Крім того, може зменшитись яйценосність. У разі високопатогенного пташиного грипу H5N1 інфекція може проходити в миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці. Наразі лікування пташиного грипу не розроблено!

Щоб мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства, потрібно дотримуватися наступних обов’язкових заходів:

•  при купівлі птиці вимагати ветеринарні супровідні документи на неї та проводити карантинування птиці (ізольовано утримувати не менше 30 днів, в цей період не допускати контакти з іншою птицею);
  •  Птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  •  не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
  •  Недопускати контакту домашньої птиці з дикою, територія проживання та харчування якої тією чи іншою мірою повязана з людиною (ворони, голуби, горобці, синиці, сойки, галки, граки тощо) та особливо з дикою перелітною птицею;
  •  Проводити ретельне очищення пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал, періодичну дезінфекцію;
  •  з метою проведення необхідних профілактичних заходів інформувати ветеринарну службу про наявність птиці;
  •  на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашнюю птицю для проведення клінічного огляду;
  •  дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінювати одяг та взуття, мити руки з милом).

Кожен  власник    повинен    дотримуватись     та     виконувати ветеринарно-санітарні вимоги,  які дають змогу досягти рівноцінного рівня санітарного захисту птиці та людини.

Держпродспоживслужба м. Городок