До послуг громадян застосунок «Моя податкова»!

Дата: 29.11.2023 16:43

Головне управління ДПС у Хмельницькій області (Городоцька ДПІ) інформує, що Державною податковою службою України розроблено мобільний застосунок «Моя податкова», який доступний для громадян та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і IOS.

«Моя податкова» - простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків з використанням запропонованих платіжних систем.

Розділ «Мої дані» мобільного застосунку містять інформацію про:

адресу реєстрації та фактичне місце проживання;

об’єкти оподаткування;

обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (податкові повідомлення-рішення).

Розділ «Реєстри» мобільного застосунку надає можливість здійснити:

• пошук фіскального чека;
  • пошук марки акцизного податку;
  • переглянути дані реєстру  платників ПДВ;
  • переглянути дані реєстру страхувальників;
  • переглянути дані з реєстру платників єдиного податку.

У розділі «Послуги» мобільного застосунку можна здійснити:

• направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;
  • подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка);
  • переглянути інформацію про стан розрахунків з бюджетом та сплатити податки.

В цьому ж розділі для громадян реалізовано можливість подати наступні заяви:

• облікову картку фізичної особи – платників податків (форма 1ДР) для присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків вперше;
  • заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма 5 ДР), що стосується зміни в облікових даних громадянина;
  • заяву про внесення до Реєстру волонтерів.

У розділі «Повідомлення» мобільного застосунку користувач може переглянути:

• квитанції;
  • відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;
  • інформацію з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку з доходів фізичних осіб та військового збору;
  • листи контролюючого органу;
  • інші повідомлення контролюючого органу.

Для зручності громадян розділ «Мої борги» містить інформацію про податковий борг, в т.ч. по земельному податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по об’єктах оподаткування, які знаходяться й на території інших громад, які є відмінними від місця реєстрації громадянина.

В розділі «Мої об’єкти» розміщена інформація про об’єкти оподаткування громадянина.

Мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

Також, звертаємо увагу громадян, що в розділі «Реєстри» / «пошук фіскального чека» кожен покупець може перевірити інформацію щодо реєстрації на фіскальному сервері ДПС України чека, виданого йому в об’єкті торгівлі, закладі громадського харчування, надання послуг.

Сума акцизного податку з продажу алкогольних напоїв, зазначена в фіскальному чеку, зараховується до місцевого бюджету територіальної громади, на території якої розміщено об’єкт торгівлі.

У випадку, якщо розрахунковий документ (чек) не містить обов’язкового реквізиту «фіскальний чек», що є порушенням порядку здійснення розрахункових операцій, за письмовим зверненням покупця до контролюючого органу може бути проведена фактична перевірка в даному об’єкті торгівлі (громадського харчування, надання послуг).

Крім того, якщо виданий чек не є фіскальним, покупець може втратити можливість повернення товару, що передбачено Законом України «Про захист прав споживачів», у випадках, визначених діючим законодавством.

Тому, використовуючи мобільний застосунок «Моя податкова», кожен громадянин отримує зручний сервіс та долучається до наповнення бюджету!

Хорошова Наталія, начальник Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області