Сказ та його профілактика

Дата: 24.03.2023 14:41

Спеціалісти Хмельницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в м. Городок інформують, що сказ – це одна із найнебезпечніших інфекційних хвороб, якою хворіють не тільки всі види тварин, а й люди. Завжди ураженням вірусом сказу проходить при контакті з хворою твариною, при укусах та ослиненні хворою твариною. Основним джерелом хвороби в Україні є бродячі (собаки, коти) та дикі (лисиці, вовки) тварини, які також є й резервуаром вірусу в природі.

Хворі на сказ тварини можуть бути пригніченими або не спокійними, відмовляються від їжі та води, а також бояться світла. У тварин прихований період перебігу захворювання триває 7-8 днів. Саме тому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. В жодному разі не слід наближатись до тварин з підозрілою поведінкою.

Аналізуючи кожний випадок сказу, можна впевнено сказати, що у більшості домашніх тварин захворювання виникало після контакту з дикими, бродячими або не вакцинованими від сказу тваринами.

Наявність не вакцинованих тварин, це не лише проблема Хмельниччини чи нашої країни, це глобальне питання всього світу. Воно пов’язано з недостатньою обізнаністю громадян щодо небезпечності сказу для тварин та населення, а також легковажності власників домашніх улюбленців з одночасним непорозумінням заходів профілактики.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!

Своєчасне щеплення Вашої тварини проти сказу врятує  Вас та Вашого улюбленця від небезпечного захворювання.

Що необхідно робити, коли Вас покусала чи обслинила  підозріла  тварина:

• Промити рану теплою кип’яченою водою з господарським милом.
  • Краї  рани обробити 5 %  спиртовим розчином.
  • Накласти стерильну пов’язку та звернутись за медичною допомогою.

Власникам домашніх тварин слід дотримуватись правил їх утримання:

• Здійснювати щорічний ветеринарний огляд та імунізацію проти сказу;
  • Утримувати сторожових собак  наприв’язі, відпускати лише в закритих дворах, де виключена можливість втечі;
  • Після укусу підозрілу тварину необхідно карантинувати до 10 діб;
  • Здійснювати вигул тварин з підвищеною агресивністю тільки при наявності коротких повідків, намордників;
  • Перевезення домашніх тварин здійснювати тільки при наявності реєстраційного посвідчення та ветеринарного паспорту з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12-ти місяців до того і не менше 30-ти днів до вивозу.

Звертаючись до власників тварин нагадуємо про Вашу персональну відповідальність за здоров’я своїх домашніх улюбленців, тому наполягаємо щорічно проводити обов’язкову вакцинацію проти сказу собакам та котам.

Отримати  послугу  з  вакцинації своїх домашніх улюбленців власники тварин можуть в Городоцькій дільничній лікарні за адресою м. Городок вул. Замкова,  2 тел. 3-13-80

Держпродспоживслужба м. Городок