Григорій Сковорода-300
У зв’язку з ювілейною датою з дня народження Григорія Сковороди, українського філософа, поета, баснописця та педагога, 21 листопада 2022 р. на базі Хмельницького районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області працівники та підоблікові районного сектору долучились до проведення заходів з нагоди відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, рішення про проведення яких прийняв Кабінет Міністрів під час засідання 12 жовтня 2022р..
Персонал разом з суб’єктами пробації, які перебувають на обліку переглянули біографію філософа, визначні моменти його життя, цікаві знайомства та їх вплив на життя та творчість письменника.
Сковорода навчав, що в природі — краса, гармонія, а в суспільстві — несправедливість, і щоб змінити макросвіт (навколишнє), треба кожному змінити мікросвіт (тобто себе самого). З цією думкою тісно пов’язана його ідея «сродної праці»: пізнавай себе, а пізнавши— удосконалюй. Пізнаючи свої нахили, людина правильніше визначить своє місце в суспільстві й принесе найбільшу користь. А поки що чимало людей займають не свої місця: один ходить за плугом, а він від природи музикант, інший працює суддею, а йому б пасти череду. Великий філософ доводив, що людина не може бути щасливою, якщо діє всупереч своїй природі. Веління природи — це веління Бога в людині. Пізнання природи — це пізнання Бога. Філософ жив сподіваннями на суспільство рівноправних людей, де не буде «рабського іга», «тяжкої роботи», нічого «златожадного».
Засуджені з зацікавленням слухали запропоновану інформацію та дійшли висновку, що філософія Г.Сковороди – це джерело справжнього гуманізму та співчуття людині. Вона змушує замислюватися над важливими питаннями життя.