Пам’ятка: як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону

Дата: 21.07.2022 14:53

Під час евакуації та перетину кордону варто бути уважними та дотримуватися наступних правил:

• Намагайтесь перетнути кордон за допомогою перевірених перевізників.
  • Стежте за новинами та обирайте для поїздки максимально безпечний маршрут.
  • За можливості обговорюйте умови подорожі чи проживання заздалегідь.
  • Не сідайте в машину наодинці. Намагайтесь переміщуватись групами.
  • Тримайте документи при собі, зробіть кілька їх копій та розкладіть по різних місцях. За можливості зробіть резервні копії документів на окремих пристроях (телефон, електронна пошта або захищені
  • хмарні сховища).
  • Гроші (готівку) розділіть на декілька частин та тримайте в різних місцях. Основну суму коштів тримайте на картці.
  • Одягайте простий, зручний одяг, ювелірні прикраси та коштовні речі краще зняти та сховати.
  • Домовтеся з близькими людьми про кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі.
  • Перевірте документи перевізника або водія, сфотографуйте номерні знаки автомобіля та надішліть їх своїм близьким.
  • Попередьте близьких людей про ваш маршрут слідування та кінцеве місце прибуття.
  • Не передавайте нікому свої документи, окрім представників державних органів України та іноземних держав (наприклад прикордонники при перетині кордону тощо), мобільний телефон та інші речі.
  • Демонструйте паспорт зі своїх рук. За можливості намагайтеся демонструвати документи через додаток «Дія».
  • Збережіть контакти людей та організацій, які можуть допомогти у випадку надзвичайної ситуації. Додайте їх у телефон та запишіть на папері.
  • Поселяйтесь лише у зареєстрованих місцях проживання.
  • Не залишайте дітей без нагляду. Не довіряйте дітей новим знайомим. На внутрішній стороні верхнього одягу напишіть дані про дитину (ПІБ дитини, дату народження, групу крові (інформацію про гостру реакцію на певні медичні препарати), повну домашню адресу, номери телефонів батьків, родичів чи сусідів). Таку ж інформацію можна зазначити на папері та покласти у внутрішню кишеню одягу (штани, сорочку та ін.).
  • Працевлаштовуйтесь офіційно.
  • Користуйтесь послугами офіційних медичних закладів.
  • За найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцейських, прикордонників, волонтерів, працівників гуманітарних місій тощо.
  • Не приймайте допомогу, якщо від вас чекають чогось у відповідь.
  • Не приймайте рішень у стані паніки або близькому до неї стані.

???????