Щодо необхідності щеплення собак та котів проти сказу
В Україні час від часу трапляються випадки сказу тварин, тому Городоцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області вважає за необхідне нагадати про небезпеку цієї хвороби.
Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю поселення лисиць.
Також найбільшим поширювачем сказу, особливо в містах, є безпритульні (бродячі) тварини.
Аналізуючи кожний випадок сказу, можна впевнено сказати, що у більшості домашніх тварин захворювання виникало після контакту з дикими, бродячими або невакцинованими від сказу тваринами.
Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності зобов'язані: дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу; для охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів використовувати лише вакцинованих проти сказу собак, вживати заходів щодо недопущення диких хижаків в місця розташування свійських тварин; про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста, який обслуговує господарство, населений пункт та негайно ізолювати таких тварин.
Всі собаки і коти в зонах постійного неблагополуччя підлягають обов'язковому щепленню проти сказу кожного року. Тварин вакцинують з профілактичною метою незалежно від пори року.
Собаки, коти та інші тварини, що покусали людей чи тварин, повинні бути негайно доставлені їх власниками (підприємством, установою, організацією та ін.) або особами, які займаються відловом бродячих собак та котів, в найближчу установу державної ветеринарної медицини для огляду та карантинування на протязі 10 днів.
Продаж, купівля та вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші міста, райони і області дозволяється лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарної довідки (ветеринарного паспорта) з відміткою в ньому про щеплення проти сказу (для собак і котів) не менше ніж за 30 днів до вивезення. Строк закінчення імунітету у щеплених тварин визначається в залежності від вакцини, що застосовувалась.
З метою проведення профілактичних щеплень котів та собак проти сказу просимо звертатися до Городоцької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Чайковського, 2, м. Городок, Хмельницька обл., тел.: 3-13-80.
Городоцьке управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області