Ревіталізація культурного простору

Дата: 12.12.2020 14:42

Фото без описуРеалізація проєкту «Ревіталізація культурного простору» дозволила облаштувати інтерактивний простір в Сатанівській міській бібліотеці та створити локацію, яка об’єднує в собі елементи навчання, відпочинку та розвитку для мешканців громади, зон для колективної та індивідуальної роботи. Простір «BOOK LAB» – комфортне та креативне місце бібліотечного простору з можливістю проведення відкритих зустрічей, воркшопів, тренінгів, презентацій та дискусій, спілкування, обміну досвідом, навчання, інтелектуального відпочинку, розвитку для згуртування мешканців містечка та Сатанівської ОТГ.

Бібліотека в Сатанівській ОТГ перетворилася у центр активного дозвілля, який став комфортним та привабливим для відвідування.

Дата початку та завершення проєкту

02 листопада 2019 – 28 лютого 2020

Які проблеми вдалося вирішити завдяки проєкту?

Учасниками програми Успішні локальні громади 2019 проведено локальний аналіз на основі двох методів опитування мешканців Сатанівської ОТГ – опитування «Дослідницька прогулянка» (12.07.2019), висячих питань (15.07.2019).  Завдяки проведеному аналізу визначено найпоширеніші місця проведення дозвілля мешканців ОТГ із визначенням проблемних зон, побажань щодо покращення цих місць та можливої допомоги в їх благоустрою. Найбільш популярними зонами відпочинку та проведення дозвілля є парк, бібліотека та річка Збруч.

Після аналізу команда дійшла висновку, що у громаді вартує не лише облаштувати простір для дозвілля дітей та дорослих, а й задати «ритм» до згуртованості у сучасній неформальній освіті (нетворкінг, колективна співпраця). Для реалізації задуму необхідно створити відкритий простір з належними умовами для реалізації амбіцій, взаємодії з однодумцями та комфортного проведення дозвілля.

Саме дані цілі преслідували члени ГО при написанні та реалізації проєкту.

Що робилося в рамках проєкту?

1. Підготовлено та облаштовано простір в бібліотеці (пофарбовано стіну бібліотеки в сірий колір та книжкові стелажі в білий для створення контрасту; з будівельних піддонів зроблено 3 столи та 3 лави місцевими майстрами; придбано 6 пуфів різних форм; виготовлено та пофарбовано букви-полиці LAB вчителем трудового навчання та учнями ЗОШ смт Сатанів; пошито 6 великих матраци для лав та 6 малих подушок членкинями ГО; зроблено настінний напис BOOK; закуплено настільні ігри, гірлянди та витратні матеріали).
  2. Проведено тренінг на тему «31 країна на велосипеді. Історія непересічного хобі», «Розробка туристичного веломаршруту», Толстіхін Сергій – експерт з розвитку територій, веломандрівник.
  3. Проведено історико-урбаністичний воркшоп під час якого з учнями 9 класу ЗОШ смт Сатанів проаналізовано найбільш популярні місця проведення дозвілля молоді. На основі практичних прикладів урбаністичних рішень, напрацьовано ідеї перевтілення/переосмислення/осучаснення локацій для подальшої роботи в зазначеному напрямку.
  4. Проведено серію навчальних майстер-класів ігор шашки, шахи та нарди, які проводилися вчителями фізичної культури, історії та членкинями ГО відповідно.
  5. Проведено турнір гри у шахи, вчителем історії Кам’янського НВК.
  6. Проведено 5 ігор «Світ Громад».
  7. Проведено вікторину «Битва книжок», бібліотекаркою Сатанівської міської
  8. Проведення семінару профорієнтації учнів у сучасному світі на тему: «Усвідомлений вибір професії – шлях до успіху».

Скільки учасників було охоплено проєктом і хто вони?

Цільова аудиторія проєкту:

• Мешканці Сатанівської ОТГ – 7889 осіб (3462 – чоловіки, 4427 – жінки), зокрема
  • Учні 1-11 класів ОТГ – 672 учнів (6-17 років);
  • Діти дошкільного віку – 374 дитини (2-6 років);
  • Працівники освіти ОТГ (вчителі та вихователі) – 162 особи;
  • Працівники культури (бібліотек, будинків культури та музичної школи) – 22 особи.
  • Актив громади (учасники музичних та танцювальних колективів, солісти, читачі, візитери культурно-масових заходів, студенти) – орієнтовно 400 осіб.
  • Гості громади (візитери бібліотеки та будинку культури смт Сатанів).

До облаштування простору залучено 32 особи, серед яких: 16 учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанів, 4 бібліотекара, 2 працівники Сатанівського МБК, 3 вчителя, 3 поліцейських, 2 таксисти, 2 працівники Сатанівської селищної ради.

Охоплення в рамках проєкту становить орієнтовно 150 осіб безпосередньо та 1000 опосередковано. Детальніше в наступному пункті.

Які результати проєкту?

Створено інтерактивний простір «BOOK LAB»;

Проведено 8 навчальних тренінгів з шахів/шашок/нардів;

Зустріч «Розкажи мені свою історію» на тему «За 80 днів об’їхати країни Європи» для

20 осіб;

Проведено тренінг по розробці туристичного маршруту для 20 осіб;

Проведено конкурс по художньому оформлені квест-карти;

Проведено історико-урбаністичний воркшоп для 15 осіб;

Проведено гру «Світ громад» для учнів, депутатів, працівників ОМС, громадськості та

працівників соцсфери;

Розробляється туристично-розважальний квест «Шлях бобра» (створено Facebook-сторінку квесту);

Проведено семінар на тему профорієнтації учнів у сучасному світі;

Проведено вікторину «Битва книжок» для 9 учнів;

Проведено турнір гри у шахи по 3-ох категоріях учасників для 16 учнів;

Відвідуваність бібліотеки збільшилася вдвічі;

Підвищилася якість навчання, кількість заходів та активність мешканців, що

позитивно впливає на громаду;

Заплановано проведення тренінгів від Інститут Республіка у просторі «BOOK LAB».

Чи вдалося залучити партнерів? Якщо так, то яких?

При написанні заявки та бюджету, членами ГО, залучено партнерів проєкту серед яких:

• Сатанівська селищна рада об’єднаної територіальної громади (ОТГ)
  • Сатанівська міська бібліотека
  • Сатанівський міський будинок культури

Зокрема Сатанівська селищна рада ОТГ долучилася наданням фінансової підтримки проєкту в сумі 3 000 гривень.