Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

8 вересня 2016 року Сатанівська ОТГ, завершивши роботу над Стратегією розвитку, провела перше засідання Робочої групи з просторового планування громади.

Дата: 08.09.2016 16:48
Кількість переглядів: 1097

Фото без опису

До складу Робочої групи ввійшли керівники структурних підрозділів, виконкому громади, які здійснюють свою діяльність у сфері землевпорядкування, містобудування та архітектури, старости сіл, профільні депутати ради, а також представники громадськості. Таке широке представництво дасть можливість захопити в поле зору Робочої групи всі сфери життєдіяльності громади, відобразити очікування та забезпечити інтереси всіх її жителів.


Спільні напрацювання Робочих груп та відповідних працівників ДП “УКРНДПІЦИВІЛЬБУД” ляжуть в основу розробки нових державних будівельних норм для схем планування громади. За словами Тетяни Криштоп, заступника директора з наукової роботи ДП”УКРНДПІЦИВІЛЬБУД”, такі домовленості з Мінрегіонбудом уже існують. “Ми зробимо еталонну роботу і покажемо всім в Україні, який кінцевий результат має бути і як це вплине на подальший розвиток вашої громади”- зауважила вона у виступі.

Розроблена Схема планування створить передумови для середньо- та довгострокового розвитку громади, забезпечить ефективне планування, забудову та використання всієї території.

Європейська практика показує, що План розвитку території є основним документом громади. Коли компанія “Кока-кола” заходила в Броварський район, перше, що вона хотіла бачити – це містобудівну документацію. На той час її мала тільки одна громада в районі, що і стало визначальним у виборі території розміщення компанії.
У свій час, коли до голови села Байківці, що на Тернопільщині звернулася фірма Фольцваген про виділення земельної ділянки для налагодження діяльності компанії, сільський голова висунув дві вимоги: профінансувати містобудівну документацію і забезпечити комп’ютерами місцеву школу. На що прагматичні німці відповіли, що в разі виділення їм земельної ділянки, вони зможуть розгорнути своє виробництво, а за податки, які будуть сплачувати, влада зможе забезпечити школу комп’ютерами. Проте, вони хотіли бачити перспективу розвитку громади, хотіли бачити, чи буде збудована дорога до їх підприємства, чи будуть підведені комунікації, як розвиватиметься соціальна сфера, тому готові профінансувати містобудівну документацію. Саме після розробки Схеми планування, елементарно навівши порядок у використанні наявних ресурсів, Байківська сільська влада зуміла збільшити надходження до місцевого бюджету аж в 5 разів.
Дуже важливим аргументом на користь розробки Схеми планування є забезпечення принципу повсюдності місцевого самоврядування. Саме наявність в громаді цього документу дає можливість реалізувати цей принцип і забезпечує органам місцевого самоврядування управління всією територією. Геокадастр уже не зможе роздавати землі без врахування Схеми планування та інтересів громади.
В даному випадку не матиме значення в чиїх руках, чи в чиїй власності знаходиться земля, вона буде використовуватися відповідно до Схеми планування, яка розроблятиметься за участі громади, пройде державну експертизу на відповідність чинному законодавству, буде затверджена на сесії відповідної ради і стане Конституцією громади, яку ніхто не матиме права порушити.
Досвідчені експерти від Інституту громадянського суспільства, ознайомили присутніх із законодавчою базою, в рамках якої працюватиме команда, окреслили коло роботи, яку їм слід зробити та довели завдання на найближчий місяць щодо збору вихідних даних, які ляжуть в основу розробки Схеми планування. Було доведено також термін розробки документу. Адже даний документ має побачити світ через 6 місяців від початку роботи.

Слід відмітити, що уже на перших засіданнях учасники робочих груп проявили зацікавленість до розробки Схеми планування. Вони побачили в цьому документі зашифровані можливості для громади, а тому подавали свої ідеї щодо використання ресурсів та об’єктів, що розміщені на території, прив’язуючи їх до Стратегії розвитку громади. Вбачаючи свою громаду курортною мекою, а для цього є всі підстави, сатанівчани хотіли бачити на майбутній мапі розміщені об’єкти соціальної сфери та бізнесу, які забезпечать потреби туристів у лікуванні, відпочинку, екологічно чистих органічних продуктах харчування тощо, тобто своєрідний кластер, адже це, крім всього, створить умови для залучення до цієї роботи місцевих інвесторів, нові робочі місця, забезпечить розвиток громади в цілому, а тому подавали різні ідеї з цього приводу.
Загалом атмосфера, яка панувала на заході, додавала оптимізму і говорила про те, що “все тече і все міняється”, і не тільки час та обставини, а й люди, і навіть керівники районного рівня.
Дані заходи здійснюються в рамках проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області», який реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження» та проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні».

Автор: Наталя Рохова, регіональний менеджер проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області»

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь