Стихійна торгівля, будьте обережні!
Спеціалісти Городоцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області у складі робочої групи продовжують проводити роз’яснювальну роботу та обстежувати місця стихійної торгівлі з метою виявлення та ліквідації торгівлі з рук у невстановлених місцях. До складу робочої групи також входять спеціалісти Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, представники Городоцької міської ради.
Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за здійснення незаконної торгівлі з рук у невстановлених місцях передбачено адміністративну відповідальність за ст. 160 - торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Але це чомусь не зупиняє продавців.
Цьому сприяє ще й той факт, що деякі люди (можливо й більшість) надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі, не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як транспортувались. Не звертають увагу такі покупці і на бруд, що осідає на продуктах з-під ніг перехожих та від проїзджаючих машин. Продукти харчування, що реалізуються в таких умовах, не проходять лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Неможливо перевірити чи проконтролювати їх безпечність, визначити терміни реалізації. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. Продавці стихійних ринків не проходять обов’язкового профілактичного медичного огляду, а отже можуть хворіти або бути носіями шлунково-кишкових, вірусних захворювань.
Споживання продуктів сумнівного походження може спричинити небезпечні гострі кишкові отруєння, інфекційні захворювання та завдати непоправної шкоди здоров’ю, бо походження таких продуктів нікому не відоме. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Винним буде лише той, хто придбав небезпечні продукти на стихійних ринках, спокусившись на ціну чи привабливий вигляд товару.
Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях, адже попит завжди породжує пропозицію!
Будьте обачними та розсудливими!
Городоцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужбив Хмельницькій області