Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

І знову про АЧС!

Дата: 19.08.2019 20:29
Кількість переглядів: 643

Фото без опису

На одному із найбільших в Україні свинокомплексів ТОВ «Галичина-Захід», розташованому біля села Кавське  Стрийського району Львівської області, виявили збудника африканської чуми. У трикілометровій зоні навколо свинокомплексу оголошено 40-денний карантин.

За 7сім місяців 2019 року, на території України, було виявлено 36 випадків захворювань на АЧС. При цьому серед домашніх тварин було виявлено 24 випадки, а у дикій фауні – 9 випадків. Ще в трьох випадках були виявлені інфіковані об’єкти. Це за даними Держпродспоживслужби, на 40% менше у порівнянні із аналогічним періодом 2018 року.

Африканська чума свиней (АЧС) — інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. 

Треба знати, що:

- африканська чума НЕ загрожує людям, хворіють лише свині.

- смертність свиней може сягати 100%.

- вилікувати АЧС неможливо — вакцини та ліків немає. Тому єдиний метод боротьби із захворюванням — умертвляти і спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.

- У разі спалаху АЧС усе поголів’я свиней у радіусі 3 км під загрозою знищення!

- ознаки захворювання проявляються у свиней через 3–12 діб після зараження. 

- вірус хвороби може зберігатися в: 
• у трупах свиней — до 2,5 місяців;
• у замороженому м’ясі (–20 °C) — безкінечно.
• копченій ковбасі та м’ясопродуктах — упродовж 5 місяців і більше.
• у солонині — до року;
• у гною та ґрунті залежно від пори року: до 3 місяців
- термічна обробка вбиває вірус (не менше години при 50 °C).

В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми. Основна причина — власники свиней ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання. 

Щоб ваше господарство не було інфіковане АЧС: 

• Перезувайтеся і переодягайтеся, коли заходите у приміщення зі свинями. Вірус не переноситься повітрям: потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник!

• Якщо ходите до лісу (збирати гриби чи ягоди), у жодному разі не заходьте у цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус шириться через дикого кабана. 

• Перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте антибактеріальним засобом (наприклад, добре підійде універсальний чистячий засіб для кухонного посуду, ванн, раковин, кухонних плит, кахлю, сантехніки тощо). Це добрий спосіб знищити бактерії на взутті. 

• Не пускайте у свинарник сусідів та інших сторонніх людей.

• Не випускайте свиней з хліва — їх не можна вигулювати.

• Не утримуйте в одному приміщенні зі свинями інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір. 

• Не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв. перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати. 

• Щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, — обов’язково повідомте ветлікаря. Тільки він зможе підтвердити чи спростувати діагноз АЧС за результатами лабораторних аналізів. 

• Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу!

Лише дотримання перерахованих правил може вберегти господарство від зараження АЧС. Поки власники свиней не почнуть їх виконувати, захворювання продовжуватиме ширитися Україною. Для прикладу: в Іспанії з африканською чумою свиней боролися понад 30 років, поки не вдалося впровадити правила біобезпеки. Є й інший варіант — кубінський: щоб подолати захворювання, знищили всіх свиней. Це привід для власників замислитися, що краще: не допустити АЧС у свій двір, чи стати причиною знищення свиней у всьому селі через недбалість!

 Городоцьке  РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь