A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сатанівська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Захисти свої права!

Дата: 18.03.2019 19:35
Кількість переглядів: 592

Фото без опису

Щороку, 15 березня відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. 

На сьогодні проблема прав громадянина, в тому числі прав у сфері споживання, є надзвичайно актуальною, адже наближення України до вступу в Європейський Союз потребує застосування європейських стандартів якості продукції та створення передумов для реалізації права кожного громадянина на достойний рівень отриманих послуг та спожитої продукції.

Важливим фактором у підвищенні якості продукції та наданих послуг є юридична обізнаність самих споживачів у сфері захисту своїх прав. Права споживачів повинні превалювати над правами продавців та виробників, оскільки життя та здоров’я людини – основна цінність.

Зважаючи на актуальність проблем, напередодні  Всесвітнього дня захисту прав споживачів інформуємо, що надається правова інформаційна допомога для споживачів, яку надають спеціалісти відділу захисту споживачів Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Інформацію можна отримати за контактними телефонами: (03851) 3-18-22; (0382) 79-51-55.

Городоцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.


Контроль за здоров'ям тварин - запорука отримання безпечної та якісної продукції для людей

Шановні власники тварин, ми розуміємо і підтримуємо Ваше бажання завести та утримувати продуктивних тварин , з метою прогодувати родину та отримати прибуток від реалізації продукції від них.

Ми поважаємо Вас за те, що Ви добре відноситесь до своїх тварин, знаєте їх звички, смаки, надаєте їм посильну допомогу, коли вони хворіють.

Як правило, завжди виникає низка питань, від вирішення яких залежить успіх вашої справи та здоров,я людей, і відповіді на них можуть надати ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби , спілкуючись з Вами та обстежуючи тварин, адже Ваші «друзі менші» не розкажуть , що і як їх болить.

У здорових на вигляд тварин  можуть  бути ряд небезпечних хвороб ,  які  виявляються, в тому числі і на ранніх стадіях, тільки  лабораторними  дослідженнями  зразків крові, фекалій, слизу  ( це бруцельоз, лейкоз, лептоспіроз, гельмінти) та при проведенні спеціальних діагностичних тестів (туберкульоз). Ці хвороби небезпечні і для людей, які доглядають хворих тварин та споживають продукцію від них. Такі дослідження проводяться при планових  диспансерних осінніх та весняних обстеженнях всього поголів,я тварин. Вони , виявляючи хворих тварин, зупиняють розповсюдження хвороби в череді чи на фермі, а небезпечну продукцію не споживатимуть  люди.  Тварини також отримують щеплення проти особливо небезпечної хвороби-сибірки, збудник якої  зберігається в грунті до 100 років, не знешкоджується при кулінарній обробці, а  ця хвороба в більшості випадків,  як у тварин , так і у людей- не лікується.

Вкрай важливо, щоб корова не хворіла маститом, адже причиною його можуть бути , як не своєчасне і не повне видоювання, так і ряд небезпечних збудників (кишкова паличка, стафілококи, стрептококи, сальмонели, лістерії, хламідії та інші).І це вкрай небезпечно, адже все це буде в молоці, а тому необхідний періодичний контроль стану вим,я,  більш того, 30% маститів протікає приховано без видимих змін.

Ніхто не буде заперечувати, що правильна годівля корів є основою їхнього здоров’я, адже не дарма кажуть «молоко в корови на язиці». Про  якість  годівлі свідчать показники біохімічного дослідження крові, і при потребі відповідні добавки до раціону (три кальцій фосфат, кобальт, меляса) позитивно вплинуть на кількість та якість продукції.

По наслідках диспансерних обстежень та досліджень визначається благополуччя Вашого господарства, безпечність для споживання людьми  продукції , отриманої Вами, її якість, та надається право на законну реалізацію її на ринках, відповідно до вимог діючих нормативних  документів («Ветеринарно-санітарні правила для ринків», « Положення про державну лабораторію  ветеринарно-санітарної експертизи на ринку» та інші).

На жаль,  коли питання стосується тварин, які забезпечують своєю продукцією нам їжу та прибуток для родини, а також, що найбільш важливо- здоров,я, багато  людей не розуміють,що їхнім обов,язком є забезпечення здоров,я і генетики своїх годуванців і починають « економити». « Навіщо я буду  обстежувати та досліджувати наявних тварин, ідентифікувати, платити за штучне осіменіння, коли в селі в когось є бугай, який досить успішно може  підкинути  вашій годувальниці одну з 40(!) хвороб , в тому числі й дуже небезпечних  для людей (бруцельоз, лейкоз, трихомоноз). З таким підходом ми йдемо в нікуди, мова про прибутки тут уже не йтиме, необхідно буде захищатись від своєї корови, щоб не захворіти, споживаючи продукцію від неї.

А тим, хто звик скуповуватись безпосередньо у власників тварин, варто обов,язково потурбуватися про свою безпеку. Слід пересвідчитися, що корова ідентифікована, досліджена та щеплена. Якщо тварина здорова,  Вам  покажуть паспорт великої рогатої худоби з відмітками про ветеринарні обстеження та обробки. Інакше ризикуєте  поповнити ряди хворих  на туберкульоз, лептоспіроз, сальмонельоз та інші хвороби.

Будьте відповідальні та уважні, а ми завжди готові Вам допомогти порадою, консультацією, практичною роботою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь