Про зростання військових пенсій та зарплати для вчителів

Дата: 02.10.2018 20:22

З 1 січня 2019 року військові пенсії зростуть в середньому ще на 738 гривень

Підвищені пенсії отримають майже 498 тис. колишніх військовослужбовців і міліціонерів

В наступному році продовжиться ініційоване Урядом підвищення пенсій колишнім військовослужбовцям. Починаючи з 1 січня цього року було виплачено 50 % суми підвищення пенсії. З 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року буде виплачуватися 75 % від суми підвищення; з 1 січня 2020 року – 100 %.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам проводиться з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладів за посадою та військовим (спеціальним) званням, а також відсоткової надбавки за вислугу років.

При перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції враховується грошове забезпечення для посад поліцейських за січень 2016 року. Перерахунок пенсій для них також розпочався 1 січня цього року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року виплачуватиметься в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром пенсії до підвищення; з 1 січня 2020 року – 100 % різниці.

У 2018 році середній розмір підвищення становить 1476 грн, у 2019 році - складе 738 грн.

Довідка:

1 березня 2018 року введено в дію постанову Кабінету Міністрів України № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (зі змінами). Документ розроблений Міністерством соціальної політики на виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Постанова передбачає поетапне підвищення пенсій представникам силових органів починаючи з 1 січня 2018 року. Процедура перегляду пенсій розпочалась 1 березня 2018 року. Загалом, за два роки військові пенсії мають подвоїтись. До перерахунку середня пенсія військових складала 2898,41 грн.

За три роки зарплати вчителів зростуть майже на 85%

У наступному році освіта залишиться одним із пріоритетів соціальних видатків. Уряд продовжує освітню реформу, аби підвищити якість освіти, починаючи з середньої. Найперший і найважливіший крок у цьому напрямку – гідна оплата праці тих, хто навчає дітей. В 2017 році вчительські зарплати зросли на 50%. В цьому році – ще на 25%. В бюджеті наступного року також закладене збільшення зарплат для вчителів – на 9%.

Зокрема, зарплата вчителя без категорії в наступному році збільшиться з 6303 грн  до 6871 грн на місяць, вчителя І категорії  - з 8301 грн  до 9050 грн на місяць, вчителя вищої категорії – зросте з 8849 грн до 9648 грн на місяць. Таким чином, завдяки урядовій ініціативі за три роки вчительські зарплати виростуть майже на 85%.

Уряд  ставить за мету створення сучасного освітнього простору для первачків, що прийдуть навчатися у 2019-2020 навчальному році. На ці цілі в проекті бюджету закладено 1 млрд грн. Ще 300 млн грн. держава витратить в наступному році на підвищення кваліфікації вчителів. В цьому році перенавчання пройшли 22 тис вчителів, що дозволило запустити у школах проект «Нова українська школа» і осучаснити процес навчання для найменших школярів. Наступного року вчителі, що братимуть 1-й клас, також пройдуть обов‘язкове підвищення кваліфікації.

Уряд турбується про дітей з особливими потребами: проект бюджету на 2019 рік передбачає фінансування інклюзивної освіти в розмірі 504,5 млн гривень. Крім того, в освітню субвенцію 2019 року закладено повноцінну ставку асистента вчителя для інклюзивного класу. Якщо у 2018 році це було 0,5 ставки, то в бюджет 2019 року закладена 1 ставка. На це передбачено близько 666,3млн грн.

Основна новація наступного року – гроші ходять за дитиною у приватні школи. Кожний учень, що йтиме у приватну школу, приноситиме близько 80% тих грошей, що розрахунково спрямовуються на 1 дитину в державній школі. На це в освітній субвенції закладено близько 196 млн грн.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України