Юринці

Дата: 03.09.2016 10:40

Герб та прапор с. Юринці затверджено 20 вересня 2019 Рішенням сорок п'ятої сесії Сатанівської селищної ради сьомого скликання № 6/45-2019.

Автор: Войталюк Петро Броніславович.

Опис герба села Юринці

В лазуровому щиті Святий Юрій-Змієборець із золотим німбом, у золотих обладунках і червоним щитом, на якому золоте шістнадцятипроменеве сонце, верхи на срібному коні із червоною збруєю, вражає золотим списом срібного змія. У срібній главі два червоних римських списа в косий хрест. Щит вписаний у декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «ЮРИНЦІ».

Опис прапора села Юринці

Квадратне полотнище поділене горизонтально на білу і синю смуги у співвідношенні 1:3. На верхній смузі два червоних римських списа, покладені навхрест. На нижній смузі Святий Юрій-Змієборець із жовтим німбом, у жовтих обладунках і червоним щитом, на якому жовте шістнадцятипроменеве сонце, верхи на білому коні із червоною збруєю, вражає жовтим списом білого змія.

Пояснення символіки

Святий Юрій символізує назву села; римські списи символізують легенди про римських легіонерів, чий табір стояв у цих місцях.

Назва села Юринці, зі слів старожилів походить від імені св.Георгія Побідоносця, на честь якого тут побудовано храм. Юринецький храм з XVIII ст. відносився до Благовіщенського приходу Сатанова. До нього входило 1 300 жителів с. Юринці. У 1802 році було збудовано храм святого великомученика Георгія Побідоносця. Він був деревяний, з кам’яною західною частиною, яка за переказами колись була турецькою мечеттю. У 1865 році храм капітально відремонтували.

Впродовж декількох поколінь жителі села є хліборобами з діда прадіда, також займалися скотарством та вичинкою шкіри. У далеку давнину сягає історія краю. Юринці належали до володінь графа Станіслава Костки Потоцького.

У 1923 році була створена Юринецька сільська рада Юринецького району Проскурівського округу Подільської губернії. До її складу увійшли села Юринці та Покрівка. У 1937 році створена Юринецька сільська рада Сатанівського району Камянець-Подільської області. У 1966 році Сатановецька сільська рада, Олександрівська, Зверховецька сільські ради були ліквідовані і ці села увійшли до складу Юринецької сільської ради.

З 1941 по 1944 роки територія сіл була окупована німецькими загарбниками.

25.03.1944 року земля була визволена від окупантів.

В Юринцях була розташована центральна садиба колгоспу «Дружба» за яким закріплено 3, 5 тис. орної землі.

На території села є дитячий садочок, сільський клуб та бібліотека. Діють магазини.