Олександрівка

Дата: 03.09.2016 10:55

Герб та прапор с. Олександрівка затверджено 20 вересня 2019 Рішенням сорок п'ятої сесії Сатанівської селищної ради сьомого скликання № 6/45-2019.

Автор: Войталюк Петро Броніславович.

Опис герба села Олександрівка

У лазуровому щиті з срібною хвилястою базою пливе золотий корабель із срібним вітрилом, на якому зображений Святий Миколай у червоних ризах і срібній єпитрахилі з золотими хрестами, у червоно-золотій митрі, навколо голови - золотий німб, права рука піднята у благословляючому жесті, у лівій тримає лазурову книгу в золотому окладі; на щоглі корабля золотий вимпел. У золотій главі три зелених дуба.  Щит вписаний у декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «ОЛЕКСАНДРІВКА».

Опис прапора села Олександрівка

Квадратне полотнище поділене горизонтально на три смуги – жовту, синю і хвилясту білу – у співвідношенні 3:8:1. На верхній смузі три зелених дуби в ряд. На середній смузі пливе жовтий корабель із білим вітрилом, на якому зображений Святий Миколай у червоних ризах і білій єпитрахилі з жовтими хрестами, у червоно-жовтій митрі, навколо голови - жовтий німб, права рука піднята у благословляючому жесті, у лівій тримає синю книгу в жовтому окладі; на щоглі корабля жовтий вимпел.

Пояснення символіки

Святому Миколаю присвячений сільський храм; водночас Миколай – покровитель мореплавства, що і показано на гербі. Дуби – символ густих навколишніх лісів.

Населення села, разом з населенням Олександрівських хуторів, становить 171 особу. Як і у багатьох інших сусідніх сіл, назва села походить від церкви, що розміщувалась у ньому. На жаль, вона, як і багато храмів у цій місцевості, не збереглася.