Покровка

Дата: 03.09.2016 10:50

Герб та прапор с. Покровка затверджено 20 вересня 2019 Рішенням сорок п'ятої сесії Сатанівської селищної ради сьомого скликання № 6/45-2019.

Автор: Войталюк Петро Броніславович.

Опис герба села Покровка

В лазуровому щиті срібний Покров із золотими хрестами, супроводжуваний вгорі золотим сонцем з шістнадцятьма променями, внизу  восьмипроменевою зіркою, гранованою золотом і сріблом. Щит вписаний у декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «ПОКРОВКА».

Опис прапора села Покровка

В центрі синього квадратного полотнища білий Покров із жовтими хрестами, над Покровом жовте сонце з шістнадцятьма променями, під Покровом восьмипроменева зіркоа, гранована жовтим і білим.

Пояснення символіки

Покров Богородиці символізує назву села; сонце – символ Поділля, гранована зірка означає Богородицю, золото і срібло – православ’я і католицизм.

Територія села Покровка колись була передмістям Сатанова. Нині Покровка — маленьке село, яке примикає зі сходу до Сатанова. Населення становить 519 осіб. Як і у багатьох інших сусідніх сіл, назва села походить від церкви, що розміщувалась у ньому.

Село розміщено на території площею 133 га.

Спочатку в Покровці була дерев'яна церква. 1816 року вона згоріла. 1836 року було завершено будівництво кам'яного храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Але вона не пережила буремних років і нині у селі тільки гарна капличка Божої Матері, побудована стараннями місцевих меценатів.