Сатанівка

Дата: 03.09.2016 10:45

Герб та прапор с. Сатанівка затверджено 20 вересня 2019 Рішенням сорок п'ятої сесії Сатанівської селищної ради сьомого скликання № 6/45-2019.

Автор: Войталюк Петро Броніславович.

Опис герба села Сатанівка

Червоний щит перетятий срібною хвилястою балкою, поверх якої в косий хрест покладені золоті римські списи. Від точки перетину списів в лівий та правий верхній і нижній укорочені перев’язи виходять золоті березові гілки, вгору і вниз в укорочений стовп виходять золоті соснові гілки. Поверх усього червоний квадратний щиток із заокругленими кутками, на якому золоте шістнадцятипроменеве сонце. Щит вписаний у декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «САТАНІВКА».

Опис прапора села Сатанівка

Квадратне полотнище поділене хвилясто горизонтально на три смуги – червону, білу і червону – у співвідношенні 5:2:5. В центрі полотнища в косий хрест покладені жовті римські списи. Від точки перетину списів до кутків полотнища виходять жовті березові гілки, вгору і вниз виходять жовті соснові гілки. Поверх усього червоний квадратний щиток із заокругленими кутками, на якому жовте шістнадцятипроменеве сонце.

Пояснення символіки

Вся композиція являє собою стилізований римський щит на знак легенди про заснування поселення римськими легіонерами (фраза Sat an non); середня хвиляста смуга означає ріку Збруч, гілки – символ лісистої місцевості.

Село розміщено на північ від селища Сатанів і очевидно назва їх пішла від одного кореня, точне значення якого назавжди загубилося у глибині віків.

Розміщується Сатанівка на тереторії полощею180 га. У ньому проживає 581 особа.

Найбільшим підприємство переробної галузі у Сатанівській громаді є Сатанівський консервний завод, який було утворено ще у 1947 році. На ньому виробляли карамель, повидло, а також плодоовочеві консерви, компоти, джеми, варення, соки, безалкогольні напої. 31 серпня 1995 року засновано відкрите акціонерне товариство «Сатанівський консервний завод» внаслідок приватизації державного підприємства. У зв'язку з важким фінансовим станом підприємство припинило діяльність із листопада 1996 року. Наприкінці 1997 року збори акціонерів передали завод підприємцю Володимиру Мілентійовичу Гуменному в оренду на 20 років. Недвовзі основні цехи заводу запрацювали. Нині тут виробляють томатний соус, зелений горошок, м'ясні та рибні консерви, кабачкову ікру, консервовані огірки, кабачки, морквяний сік тощо. Завод працює під замовлення. На українсько-польській лінії для виробництва натуральних продуктів використовується вітчизняна сировина. В перспективі розробляється впровадження нових ліній для розливу мінеральних вод типу «Нафтуся», «Збручанська» та інших продуктів.

У селі працює загальносвітня школа І-ІІ ступенів. У приміщенні школи розміщена і сільська бібліотека.