Проєкт «Поліцейський офіцер громади» в Сатанівській громаді

Дата: 01.07.2020 11:42

На Хмельниччині офіційно стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади» направлений на реформування сектору публічної безпеки Національної поліції.

Мета проєкту «Поліцейський офіцер громади» – вийти на «новий рівень комунікації і поліцейського сервісу», оскільки кожна громада отримає свого офіцера поліції, який буде доступний для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади.

Ще влітку 2019 року на Хмельниччині до проєкту «Поліцейський офіцер громади» розпочато відбір громад і самих офіцерів. Із 45 громад, які подали заявку, до проєкту відібрали лише 35, а зі 117 поданих заявок від бажаючих бути офіцерами, відбір і тестування пройшли 57 правоохоронців.

Однією з відібраних громад є Сатанівська селищна ОТГ, де передбачено 2 правоохоронці (поліцейських офіцери громади).

Майже усі громади-учасники проєкту отримали по одному автомобілю. Вже надійшло 43 автомобіля та 14 автомобілів, планується, додати в липні 2020 року після усіх необхідних тендерних процедур.

12 березня 2020 року ключі від нового службового автомобіля Renault Duster отримали і представники Сатанівської ОТГ: селищний голова Альберт Собков та поліцейський офіцер Сатанівської громади Валентин Олещук. (Детальньніше за посиланням: https://satanivska-gromada.gov.ua/news/1584034210/)

У 20 громадах з 32, де працюватимуть офіцери, вже відкриті поліцейські станції, ще 15 – планується відкрити. Частина громад навіть передбачили, або придбали житло для тих офіцерів, які працюватимуть не за місцем проживання.

В Сатанівській громаді поліцейська станція розташована за адресою: 32034, Хмельницька область, Городоцький район, смт Сатанів, вул. Бузкова, буд. 135 Ж.

У поліцейського офіцера громади будуть права працівника поліції: як дільничний – складати адміністративні протоколи; як патрульний – зупиняти автомобілі і складати протоколи; як поліцейський дозвільної системи – перевірка власників авто; як ювенальна превенція – проводити профілактику в школах тощо.

У випадку, до прикладу, кримінального правопорушення – вбивства, грабежі – він має право реагувати негайно, плюс викликати слідчо-оперативну групу. Більше того, через декілька місяців вступає в дію закон про проступки. Кожен поліцейський офіцер громади буде мати флешкарту із доступом до єдиної системи реєстрів досудових розслідувань і буде мати право вносити до ЄРДР легкі кримінальні правопорушення, які будуть віднесенні до функцій дізнання.

При підготовці статті використано матеріали з офіційного вебсайту Хмельницької обласної державної адміністрації: https://km-oblrada.gov.ua/na-khmelnichchini-oficiyno-startuvav-p/