смт  Сатанів *

село Покровка

село Сатанівка

* – орган місцевого самоврядування Сатанівська селищна рада

** – населені пункти в яких розміщено офіси старост

Сатанівська селищна рада об’єднаної територіальної громади створена 13 серпня 2015 року в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року. До складу громади увійшли 11 населених пунктів, з населенням 8277 осіб та площею 202,972 кв. км., з адміністративним центром у смт Сатанів.

Адміністративний центр громади знаходиться на рівновіддаленій відстані від обласних центрів: м.Хмельницький і м.Тернопіль, а також м.Кам’янця-Подільського в межах 80 кілометрів.

Сатанівська ОТГ розташована по ліву сторону р. Збруч Хмельницької області на території Національного Природного парку «Подільські Товтри», по праву сторону річки Національний Природній парк «Медобори» Тернопільської області. Унікальний мікроклімат, рекреаційні ресурси, зокрема, наявність запасів мінеральних вод, лісів, численних водних об’єктів, на базі яких створено курорт «Сатанів».

Промисловий комплекс громади представлений: ТДВ «Сатанівський консервний завод» (харчове виробництво та переробка сільськогосподарської сировини),  розлив мінеральної води ТОВ «Сатанівські води», ТОВ «Сатанівське», ТОВ «Збручанські джерела»; будівництво житлових та нежитлових будівель – Сатанівська орендна пересувна механізована колона №4 (Сатанівська ПМК №4) та мале підприємство «Крок»; ТзОВ «Сатанів ГІДРО» (гідроелектростанція) – виробництво електроенергії.

Найбільші агроформування громади: ТОВ «Мрія Фармінг Поділля», ТОВ «Енселко Агро», ТОВ «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Мрія Поділля», ТОВ «Оболонь Агро», ТОВ «Агро-Інвест-Груп», ФГ «Хлібороб», ФГ «Зоря», ПП Винник.

Санаторно-курортні комплекси курорту «Сатанів» – СЛК «Перлина Поділля», ТОВ ОСК «Сонячний Прованс», ДП «Санаторій «Збруч», Оздоровчий комплекс «Поділля», ТОВ «АКВА-ВІТА Жива-Вода», Реабілітаційний центр УМВД України «Південний Буг».

Планується введення в експлуатацію великого повнофункціонального санаторію «Арден Палац», в проєкті якого закладено одночасне перебування 1200 осіб, що створить близько 800 робочих місць.

Мережа закладів соціальної сфери:

освітня: 3 загальоосвітніх школи, 1 навчально-виховний комплекс, 4 заклади дошкільної освіти;

культурна: 6 будинків культури, 6 бібліотек, музична школа та її філія;

медична: ЦПМСД, 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 5 фельдшерських пунктів, екстрена швидка медична допомога;

спортивна: спортивний комплекс;

надання муніципальних послуг: ОМС Сатанівська селищна рада, 4 офіси старост.

Головні ресурси Сатанова пов’язані з наявністю родовищ мінеральної води Збручанська та мальовничою природою Подільських Товтр, а також тим, що створили наші пращури – давні кургани, залишки фортифікаційних та культових споруд, міфи та легенди, національні, релігійні та культурні традиції.