«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

Дата: 14.03.2018 21:21

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.

І голос твій наші душі окриля

Встає в новій красі скрізь лихоліття

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково. Є дні, що минають непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами… Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу. Український народ свято вшановує пам’ять свого безсмертного Пророка, поета. Шевченківські дні проходять і у ЗОШ I – III ступенів смт Сатанів. Проведено загальношкільне свято «Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття…» Учні декламували вивчені вірші славетного поета, були прочитані твори про його долю, переглянуті кадри з фільму «Дитинство Тараса», інсценівки уривків його творів. Вшанування Великого Кобзаря – це данина пам’яті про ті здобутки, і досягнення, які стали одним із чинників у формуванні нашої незалежної самостійної держави. Як весна оновлює природу, так само поезія Шевченка оновлює дитячі душі, закликає бути милосердним, чесним, щиро любити свій край, свій народ, свою мову. І нехай же слово Тарасове незабуте і нині, вічно ходитиме по Україні.