Лінійка - реквієм, присвячена 100-ій річниці бою під Крутами у Сатанівській ЗОШ

29 січня ввійшло в історію українського народу, як день пам'яті героїв Крут.

Рівно 100 років назад наші діди та прадіди виборювали свободу і незалежність.

Молоді учні, студенти УНР були змушені вийти у бій  проти війська Муравйова, 300 безвусих вояків, пройшовши семиденну підготовку відправилися на станцію Крути , що була розташована на залізничній лінії Москва – Бахмач – Київ.

У зимове холодне небо злетіли звуки гімну „Ще не вмерла Україна”, що його першим заспівав гімназист Григорій Пипський. Пролунала недовга кулеметна черга… В загальному бій під Крутами тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв.

Ми повинні це пам'ятати!

Сьогодні у актовому залі Сатанівської загальноосвітній школі I-III ступенів  учні разом із вчителем — Грушею Ольгою Іванівною розповідали про ці страшні події. «Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина.

Вони боролися, щоб ми перемогли!

Автор: Вадим Столярик