Сатанівська об’єднана територіальна громада
Хмельницька область Городоцький район

День пам'яті жертв війни

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників. До 1941 року поряд з українцями та поляками в Сатанові проживало дуже багато єврейських родин. На жаль, багато із них були жорстоко закатовані нацистами на Базарній Площі. Тому, після покладання квітів до пам'ятника загиблим сатанівчанам у роки Другої Світової війни, саме на це місце прийшли працівники Сатанівської селищної ради, працівники закладів культури, учні та вчителі Сатанівської ЗОШ, щоб покласти квіти та вшанувати пам’ять невинних жертв нацистів хвилиною мовчання.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і шана живим героям.
« повернутися до списку новин