Дата: 12.05.2017 11:31

11 травна в смт Сатанів пройшла І Міжнародна науково-практична конференція «Сатанів: вагоме минуле, динамічне сьогодення, впевнене майбутнє». Основна частина конференції була присвячена історії Сатанова, його околиць та визначним вихідцям, котрі зробили вклад в дослідження історії Поділля та України. Але не одні історики брали участь. Свої роботи представили політологи, юристи, педагоги, філологи. Хочеться виділити і той факт, що наукові роботи підготували не тільки досвідчені вчені, а й учні шкіл, в тому числі і Сатанівської, котрі тільки починають наукову діяльність. За результатами конференції готується до випуску цілий друкований збірник, де будуть в повному обсязі представлені всі проведені дослідження.

Загалом, зі слів селищного голови Собкова А. І., конференція відкрила дуже багато цікавих фактів, котрі не були відомі,  навіть, корінним жителям Сатанова. Тому він висловив надію на те, що подібні заходи буде можливість проводити не рідше одного разу на рік. Бо скільки б вже не було описано сторінок історії Сатанівської громади, все одно залишилася маса фактів, котрі нам невідомі і їх ще потрібно дослідити.