Сатанівська об’єднана територіальна громада
Хмельницька область Городоцький район

Рідна мова!

Що є миліше і дорожче для кожного з нас? Хіба що Батьківщина, мати… Але невже мати і Батьківщина – це не рідне слово?! Звичайно,так. Адже рідна мова – це мова,що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків. Вона,мова,пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Саме тому 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято. До календарів усього світу воно ввійшло тільки 1999 року.

Гарно пройшло святкування Міжнародного дня рідної мови у ЗОШ I-IIIст. смт. Сатанів. Актову залу заповнили глядачі, а учні 6-Б класу підготували цікаву композицію. У проведенні свята їм допомагали учні 7-А класу Стародубцева Л.,Кузь А. та Кисіль О., у виконанні яких школярі побачили переконливу сценку зневаги рідної мови різними постановами та указами урядів як царської Росії, так і СРСР. У виконанні Стародубцевої Л. прозвучала задушевна пісня »Пливе кача…», яка нікого не залишила байдужим.

Дев’ятикласники Козачишен І., Трапезун О., Шкорбатюк А., Булавко М., Школяк Б. читали вірші українських письменників про рідну мову, шляхи її боротьби за незалежність та національне відродження.

Учасники свята намагалися донести до серця кожного любов і повагу до рідного слова, переконати кожного школяра, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину, який треба примножувати і оберігати.
« повернутися до списку новин