Сатанівська об’єднана територіальна громада
Хмельницька область Городоцький район

Рідна мова в рідній школі...

Серед найдорожчих і найсвятіших традицій, які роками напрацьовувались у Клинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, чи не найціннішою стала традиція вшановування рідної української мови.

„Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє довге життя, і свої сподівання, розум, досвід і почування...” – такими словами визначив Панас Мирний у свій час роль мови в житті народу.

З тих пір минув не один десяток років, та значення мови не зменшилось і в наші дні.

Щорічно учні Клинівської школи беруть активну участь у предметних олімпіадах з української мови та різноманітних конкурсах.  Гідно відзначають у школі  і день рідної мови (21 лютого), який у 1999 році був проголошений ООН, а в 2000 році – вперше відзначався в нашій країні. З того часу щороку в цей день учні школи вшановують рідну українську мову.

Зворушливі вірші про мову, її багатство, невичерпність лунали з вуст учнів 9 та 10 класів, які стали активними учасниками мовної вікторини «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!». Учні з душевним трепетом у голосі звертались  із закликом любити, вивчати, поважати свою рідну мову. Виконували завдання різноманітного характеру. Згадували  і найдавніші перлини народної творчості – прислів’я та приказки. Не обійшлось  і без жартів та гумору .

Також з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови учні 8 та 9 класів написали  «диктант єдності».« повернутися до списку новин