Андріївські вечорниці у Клинівській ЗОШ

Дата: 14.12.2016 09:14
Кількість переглядів: 1919

«Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 13 грудня з вуст Клинівських  дівчат, учасниць Андріївських вечорниць, які було організовано працівниками Клинівського сільського будинку культури та педагогом-організатором школи з нагоди свята Андрія Первозваного.

Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство в актовому залі Клинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Ведучі розповіли гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Прийняла вечорниці дбайлива господиня  Гончарук Тетяна. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони беруться до приготування та випікання головного атрибута свята – калити – символа Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керує досвідчена господиня.

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів.

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Жарти, сміх переповнювали зал.

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Старший парубок  запрошував «коцюбинських» кусати калиту.

Насамкінець учасники свята разом з глядачами урочисто виконали запальний український таночок, у якому переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь, державна минувшина й сьогодення, обрядовість та автентичність народу.